Nowoczesny dom z wnętrzem w stylu etno

nowoczesny dom z wnetrzem w stylu etno

Domy w stylu nowoczesnym cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów. Są funkcjonalne, proste, a przy tym bardzo eleganckie. Wyróżniają się zwartą bryłą, najczęściej w kształcie prostopadłościanu, płaskim lub dwuspadowym dachem, a do ich wykończenia używa się naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Nowoczesny dom trudno wyobrazić sobie również bez wielkogabarytowych przeszkleń, które skutecznie doświetlają jego wnętrza oraz otwierają je na ogród.

Idealnie zaprojektowany dom dopasowuje się do potrzeb swoich mieszkańców, jednocześnie pozostaje w harmonii z otaczającą go naturą. Właśnie taki efekt osiągnął inwestor z Ostrołęki.

Konstrukcja budynku i jego wykończenie, styl wnętrza i aranżacja otoczenia – w tym przypadku wszystko tworzy spójną, naturalną całość.

Nowoczesny dom z wnętrzem w stylu etno. Właśnie w taki sposób można krótko przedstawić projekt, na który zdecydowali się inwestorzy. Brama garażowa w kolorze antracyt metalik 209, okna i wielkogabarytowe przeszklenia aluminiowe w odcieniu RAL 7021 i drzwi zewnętrzne z kolekcji SOLANO, model S101, spójne kolorystycznie z pozostałymi elementami stolarki. Bogata paleta RAL to ponad 200 kolorów i możliwość dopasowania stolarki okienno-drzwiowej do każdego projektu.

W tym przypadku zastosowany antracyt perfekcyjnie współgra z elewacją wykonaną z naturalnych materiałów. Tradycyjne rozwiązania, takie jak kamień i drewno, podkreślają nowoczesny charakter budynku, sprawiając, że jest modny i przyjazny dla środowiska.

W duchu EKO. Kamień naturalny i drewno na elewacji – połączenie doskonałe

Jeżeli chcemy wykończyć dom zgodnie z najnowszymi trendami, wystarczy zastosować naturalne materiały elewacyjne. Pozwolą one dopasować dom do otoczenia, a także wyeksponować jego proporcje. Tradycyjne rozwiązania, takie jak kamień i drewno, doskonale integrują budynek z naturą. Drewno komponuje się z otaczającą dom zielenią, kamień odzwierciedla natomiast pobliską zabudowę. Dzięki temu, dom wykończony okładzinami kamiennymi i drewnianymi świetnie prezentuje się zarówno w mieście, jak i na terenach mniej zurbanizowanych. Naturalne materiały elewacyjne ocieplają wygląd domu, nadają mu szlachetności i elegancji.

Duże przeszklenia tarasowe, czyli dom otwarty na las

Wykorzystać piękno natury, która z każdą zmianą pory roku wprowadza do wnętrza inną feerię barw – właśnie taka wizja inwestorów została ubrana w architekturę. Postawiono na zwartą bryłę w kształcie prostopadłościanu, z mocno wysuniętym do przodu garażem dwustanowiskowym i na jak największe wykorzystanie potencjału działki. Główną rolę odgrywa widok na las, który dzięki charakterystycznym, wielogabarytowym przeszkleniom, stał się nieodłączną częścią aranżacji wnętrza. W tym przypadku Inwestor zdecydował się na okna aluminiowe FEN 86A, które zostały dopasowane kolorystycznie do drzwi zewnętrznych i bramy garażowej. Stolarka okienna spełnia wysokie parametry cieplne, jest funkcjonalna, bezpieczna i stanowi ważny element wizerunku całego budynku.

Dom z wnętrzem w stylu etno – aranżacje

Przestronny widok na piękny ogród? Przesuwne drzwi tarasowe FEN 82 HST mogą to zapewnić! Przeszklenie zajmujące całą ścianę robi wrażenie i stanowi ważny element funkcjonalny i dekoracyjny domu.

W wielu domach taras jest przedłużeniem salonu. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej umieszcza się go jednak od strony kuchni lub sprytnie łączy aneks kuchenny z salonem tak, by oba pomieszczenia miały nieograniczony dostęp do strefy ogrodu.

Ogród przejmuje w lecie funkcje jadalni. To właśnie tam najchętniej spędzamy popołudnia, przyjmujemy gości i spożywają posiłki. Dostęp do tarasu z kuchni jest niezwykle wygodny, dlatego zyskuje coraz więcej zwolenników.

Aby wypoczynek na świeżym powietrzu był naprawdę komfortowy, warto pomyśleć o odpowiednich meblach ogrodowych.

Okno w łazience to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie – doskonale doświetla wnętrze, zapewnia lepszą wentylację pomieszczenia oraz pozytywnie wpływa na jego wystrój.

Rozwiązania ukryte w aranżacyjnych detalach dodają bryle budynku szyku i elegancji. Drzwi aluminiowe z kolekcji SOLANO to idealne rozwiązanie, pozwalające wyeksponować wejście do domu i zrobić wrażenie na każdym, kto będzie go odwiedzał.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.