Drzwi tarasowe HST i PSK

Drzwi tarasowe KRISPOL to solidna inwestycja w przyszłość domu
i gwarancja jego niskich kosztów utrzymana na długie lata.

Aktualne trendy w architekturze to zwrot w kierunku dużych przeszkleń, które coraz częściej stosuje się w budownictwie jednorodzinnym. Okazałe tafle szkła umieszcza się najczęściej w salonach otwartych na ogród. Duże przeszklenia pozwalają napełnić przestrzeń domu naturalnym światłem i jednocześnie integrują wnętrze budynku z jego otoczeniem.

Maksymalne wymiary okien tarasowych wynikają między innymi ze sposobów otwierania skrzydeł. Najlepiej sprawdzają się tu systemy okienne uchylno – przesuwne PSK lub unoszono – przesuwne HST.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

   pobierz broszurę

krispol-drzwi-tarasowe-hst-1200-800

Moda na duże przeszklenia zdecydowanie wpływa na dobór drzwi tarasowych. Wielu klientów chce maksymalnie wykorzystać przestrzeń, co skutkuje tym, że drzwi tarasowe często stanowią większą część ściany. Przejście na taras jest newralgicznym miejscem, które powinno być ergonomiczne. Nietypowe wymiary drzwi tarasowych oraz wysokie wymagania dotyczące funkcjonalności sprawiają, że ciężko dobrać odpowiedni produkt. Krispol w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Cena drzwi tarasowych jest zróżnicowana, zależna od takich czynników jak rodzaj drzwi, ich gabaryt oraz osprzęt dodatkowy.

System przesuwny FEN HST

 

Drzwi przesuwne na taras to najczęściej spotykany wariant. Nie jest to przypadek, ponieważ ich cicha i płynna praca sprawia, że są ergonomiczne i komfortowe. Cena drzwi przesuwnych tarasowych jest wyższa niż tradycyjnie otwieranych, jednakże charakteryzują się one większą nowoczesnością. Świadczą o tym dostępne warianty (drzwi tarasowe bezprogowe, drzwi tarasowe z zamkiem czy drzwi tarasowe uchylno przesuwne).

Drzwi przesuwne tarasowe – zalety

Podstawową zaletą okien przesuwnych tarasowych jest komfort użytkowania. Dobra izolacja akustyczna oraz możliwość uzbrojenia drzwi w systemy automatyki wzbogacają produkt i czynią go najpopularniejszym na rynku. Ważne jest również bezpieczeństwo. Solidna konstrukcja zapewnia stabilność, natomiast systemy antywyważeniowe chronią przed ingerencją z zewnątrz.

Przesuwne drzwi tarasowe – energooszczędność

Oferowane przez nas drzwi przesuwne śmiało mogą być montowane w domach energooszczędnych i pasywnych. Ich współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,76 W/m2K. Wynika to z głębokości zastosowanych profili, dużej liczby komór oraz uszczelek.

Charakterystyka

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m2.

Otwierając okno HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Efekt uchylania okna HST uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczając je za pomocą klamki.

Można również wyposażyć okno w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Istotną zaletą systemu HST jest bardzo niski próg zlicowany z podłogą. Dzięki niemu uzyskujemy przejście do ogrodu, które bez problemu pokonamy np. wózkiem.

Energooszczędność

 • Niski współczynnik przenikania ciepła Uw=0,76 W/m2K
 • 5-komorowy system profili ramy i skrzydła
 • Głębokość ramy 194 mm
 • Głębokość profilu 82 mm

Komfort

 • Duża powierzchnia przeszkleń zapewnia dobre doświetlenie pomieszczeń
 • Oszczędność miejsca – przestrzeń przed oknem pozostaje do dyspozycji
 • Możliwość zastosowania nakładki Comfort, wyrównującej próg i tworzącej przejście bez barier
 • Możliwość zastosowania sprężyny wspomagającej zasuwnicę, dzięki której obsługa nie wymaga użycia siły
 • Możliwość pełnej automatyzacji dla jeszcze większego komfortu

Bezpieczeństwo

 • Sztywna i stabilna konstrukcja z niską szyną jezdną o wysokości 5 mm
 • 3 punkty antywyważeniowe w standardzie dla jeszcze większej ochrony przed włamaniem
 • Wentylacja przy zaryglowanym skrzydle dzięki możliwości zastosowania listwy wentylacyjnej

Systemy uchylno-przesuwne FEN PSK

 

Drzwi rozsuwne to propozycja dla bardzo dużych powierzchni przeszklonych. Jest to innowacja, która wymaga przestrzeni, aby oba skrzydła mogły się rozsunąć. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest ergonomia. Dzięki rozsunięciu można uzyskać niezwykle dużą przestrzeń łączącą taras z budynkiem.

Charakterystyka

System PSK umożliwia konstruowanie okien o szerokości przekraczającej 3 m i powierzchni do 8 m2.

Otwierając okno w systemie PSK najpierw uchylamy i odsuwamy skrzydło od progu, a następnie przesuwamy po szynie znajdującej się w prowadnicy w dolnej części ościeżnicy. Takie rozwiązanie zapewnia płynne i bezszelestne przesuwanie nawet bardzo dużych okien. Skrzydło okna w systemie PSK można również pozostawić w położeniu uchylonym w taki sam sposób, jak w tradycyjnych oknach. Ich obsługa jest prosta, mimo dużych wymiarów i ciężaru.

Konstrukcję można wyposażyć w okucia półautomatyczne, które dodatkowo wspomagają otwieranie i zamykanie okna. Próg okna w systemie PSK nie przekracza 7 cm. Dzięki zastosowaniu systemu przesuwnego, przestrzeń przed oknem jest dostępna.

Energooszczędność

Nazwa systemu FEN 76 PSK FEN 85 PSK FEN 92 PSK
Głębokość profilu 76 mm 85 mm 92 mm
Liczba komór 5 6 6
Liczba uszczelek 2 2 3
Współczynnik przenikania ciepła Uw * 0,87 W/m2K 0,81 W/m2K 0,76 W/m2K
* o wymiarach referencyjnych 1480×2180 mm, z szybą Ug=0,5 oraz ciepłą ramką

Komfort

 • Doskonała izolacja akustyczna ze względu na 3 uszczelki
 • 3 warianty obsługi – ręczna, automatyczna, półautomatyczna
 • Próg w systemie PSK nie przekracza 7 cm
 • Możliwość pozostawienia w położeniu uchylonym

Bezpieczeństwo

 • Co najmniej 3 punkty antywyważeniowe w każdej kwaterze
 • Okucia przystosowane do obsługi skrzydeł o wadze do 200 kg
 • Wzmocnienie gwarantujące właściwości statyczne przez cały okres użytkowania

Zobacz film, w którym wyjaśniamy jak obsługuje się okna
w systemie uchylno-przesuwnym i podnoszono-przesuwnym.

safeHOME – dyskretna i nowoczesna ochrona przed włamaniem

 

safeHOME to certyfikowane czujniki otwarcia okna, które można podpiąć pod dowolną centralę alarmową. Stanowią nowoczesne, skuteczne i dyskretne zabezpieczenie przed włamaniem. Czujniki instalowane są na życzenie klienta już na etapie produkcji. Dzięki temu są całkowicie niewidoczne. Brak ingerencji w gotowy produkt, zapobiega utracie gwarancji.
Czujniki uruchamiają alarm natychmiast przy próbie otwarcia okna, co stanowi dużą przewagę w odniesieniu do czujników ruchu, które alarmują dopiero po wtargnięciu intruza do domu. safeHOME działa zanim ktokolwiek się do niego dostanie.
Czujniki można zainstalować także na pozostałych produktach KRISPOL – w oknach, roletach i na bramie garażowej.

Dowiedz się więcej

Estetyka wykończenia

 

Oferujemy okleinowanie 1- lub 2-stronne, a także opcję Bikolor, czyli okleinowanie jednocześnie w dwóch różnych kolorach z ponad kilkudziesięciu oklein.

Paleta oklein

wzornik

Galeria inspiracji

 

Zobacz realizację inwestycji z oknami KRISPOL