Rolety zewnętrzne elewacyjne

Zapewnij sobie wygodęi bezpieczeństwo
z roletami KRISPOL.

Rolety na elewacji są najprostszym wariantem rolet zewnętrznych. Pomimo swojej prostoty, spełniają swoje zadanie równie dobrze, jak inne dostępne rodzaje rolet. Jest to popularne rozwiązanie, w którym próżno doszukiwać się wad lub słabych stron. Uniwersalność rolet zewnętrznych prowadzonych po elewacji sprawia, że mogą być stosowane zarówno w nowych domach, jak i istniejących już budynkach.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

   pobierz broszurę

r1

Kalima RR / RS

Rolety elewacyjne

 

Nawet w sytuacji, gdy dom jest już całkowicie wykończony, można zamontować w nim rolety elewacyjne KALIMA RS lub RR. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Jest to najbardziej uniwersalny system. Rolety elewacyjne założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia.

Obudowa skrzynki dostępna jest w dwóch wariantach: zaokrąglona (RR) lub ścięta pod kątem 45 stopni (RS). Skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

r7

Rolety elewacyjne – charakterystyka

 

Podstawowe elementy składające się na budowę rolet zewnętrznych elewacyjnych nie różnią się od innych typów rolet. Rolety zewnętrzne elewacyjne składają się ze skrzynki (w tym przypadku jest ona umieszczona na elewacji), wału nawojowego i napędu, pancerza, prowadnic oraz systemu uszczelek. Całość jest montowana tak, aby cykl pracy przebiegał na wnęce okiennej. W tym przypadku ważną kwestią jest kształt i estetyka skrzynki, ponieważ jest ona widoczna. W ofercie jest dostępnych wiele wariantów kolorystycznych oraz fasonów. Dzięki temu łatwo dostosować skrzynkę do typu budynku. W wielu przypadkach takie rolety pełnią funkcję dekoracyjną. Ponadto rolety elewacyjne mogą zostać wyposażone w systemy automatyki oraz odbiorniki do sterowania zdalnego. Co więcej silniki mogą być wyposażone w funkcję detekcji, która polega na zatrzymaniu pracy silnika po napotkaniu większego oporu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, m.in. podczas mrozów, kiedy to przymarznięta roleta może ulec uszkodzeniu.

Rolety zewnętrzne na elewacji – zalety

 

Największą zaletą tego typu rolet jest wcześniej wspomniana już uniwersalność. Rozwiązanie to, ze względu na charakterystykę działania i budowę, nie musi być uwzględniane w projekcie. Dlatego też jest pierwszym wyborem w przypadku starszych, modernizowanych budynków. Dzięki temu można poprawić energooszczędność, nawet wiekowych już budynków. To właśnie poprawa energooszczędności budynku jest kolejną zaletą. Rolety zewnętrzne na elewacji świetnie izolują dom przed stratami ciepła, a w miesiącach letnich chronią wnętrze budynku przed mocnymi promieniami słonecznymi. Roleta zewnętrzna elewacyjna zapewnia również odpowiedni poziom prywatności.

Rolety elewacyjne – ceny

 

Cena rolet zewnętrznych elewacyjnych zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania automatyki. Charakterystyka tego rodzaju rolet sprawia jednak, że jest to nieco tańszy wariant w porównaniu z innymi. Biorąc pod uwagę szereg zalet oferowanych rozwiązań, za niewielką cenę można unowocześnić każdy budynek.