Rolety zewnętrzne elewacyjne

Zapewnij sobie wygodę i bezpieczeństwo z roletami KRISPOL.

Kalima RR / RS

elewacyjne

5

lat gwarancji

Pobierz katalog

Produkt na wymiar

Steruj roletą z Aplikacji myKRISPOL

Tym produktem możesz sterować z Aplikacji myKRISPOL. O szczegóły zapytaj Doradcę Handlowego w salonie KRISHOME w Twojej okolicy!

  • Chcesz skonfigurować aplikację ze swoim asystentem głosowym?
  • Imitować obecność w domu podczas urlopu?
  • Zdalnie otwierać bramę garażową kurierowi?
  • A może marzysz o codziennej wygodzie i ułatwieniach?

Rolety zewnętrzne elewacyjne

Rolety na elewacji są najprostszym wariantem rolet zewnętrznych. Pomimo swojej prostoty, spełniają swoje zadanie równie dobrze, jak inne dostępne rodzaje rolet. Jest to popularne rozwiązanie, w którym próżno doszukiwać się wad lub słabych stron.
 
Uniwersalność rolet zewnętrznych prowadzonych po elewacji sprawia, że mogą być stosowane zarówno w nowych domach, jak i istniejących już budynkach.

Zmniejszona utrata ciepła poprzez mostki termiczne

Bardzo dobra izolacja cieplna i akustyczna

Cała stolarka
— po Twojemu
spójnie

Wybierając komplet stolarki od jednego producenta, masz możliwość uzyskania fachowego doradztwa na każdym etapie realizacji zamówienia, jednolitą opiekę gwarancyjną i serwisową, jak również zachowanie spójności kolorystycznej wszystkich elementów.
  
Zyskujesz także możliwość przeprowadzenia montażu w jednym terminie, co bez wątpienia ułatwi i skróci proces budowy czy remontu.

Rolety zewnętrzne
elewacyjne
– charakterystyka

Podstawowe elementy składające się na budowę rolet zewnętrznych elewacyjnych nie różnią się od innych typów rolet. Rolety zewnętrzne elewacyjne składają się ze skrzynki (w tym przypadku jest ona umieszczona na elewacji), wału nawojowego i napędu, pancerza, prowadnic oraz systemu uszczelek. Całość jest montowana tak, aby cykl pracy przebiegał na wnęce okiennej. W tym przypadku ważną kwestią jest kształt i estetyka skrzynki, ponieważ jest ona widoczna.

W ofercie jest dostępnych wiele wariantów kolorystycznych oraz fasonów. Dzięki temu łatwo dostosować skrzynkę do typu budynku. W wielu przypadkach takie rolety pełnią funkcję dekoracyjną. Ponadto rolety elewacyjne mogą zostać wyposażone w systemy automatyki oraz odbiorniki do sterowania zdalnego. Co więcej silniki mogą być wyposażone w funkcję detekcji, która polega na zatrzymaniu pracy silnika po napotkaniu większego oporu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, m.in. podczas mrozów, kiedy to przymarznięta roleta może ulec uszkodzeniu.

Rolety zewnętrzne na elewacji – zalety

Największą zaletą tego typu rolet jest wcześniej wspomniana już uniwersalność. Rozwiązanie to, ze względu na charakterystykę działania i budowę, nie musi być uwzględniane w projekcie. Dlatego też jest pierwszym wyborem w przypadku starszych, modernizowanych budynków. Dzięki temu można poprawić energooszczędność, nawet wiekowych już budynków. To właśnie poprawa energooszczędności budynku jest kolejną zaletą. Rolety zewnętrzne na elewacji świetnie izolują dom przed stratami ciepła, a w miesiącach letnich chronią wnętrze budynku przed mocnymi promieniami słonecznymi. Roleta zewnętrzna elewacyjna zapewnia również odpowiedni poziom prywatności.

Rolety elewacyjne – ceny

Cena rolet zewnętrznych elewacyjnych zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania automatyki. Charakterystyka tego rodzaju rolet sprawia jednak, że jest to nieco tańszy wariant w porównaniu z innymi. Biorąc pod uwagę szereg zalet oferowanych rozwiązań, za niewielką cenę można unowocześnić każdy budynek.

Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Wszystkie inspiracje
Ekspert radzi

Dowiedz się od naszego Eksperta, jak właściwie dobrać stolarkę do swojej inwestycji oraz jak później o nią dbać, aby prawidłowo działała przez długie lata.

Zobacz więcej

Nasze najbliższe salony

Udostępnij lokalizację, żeby zobaczyć najbliższy salon

Sprawdź wszystkie nasze salony

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.