Drzwi boczne

Aluminiowe drzwi boczne najczęściej znajdują zastosowanie
jako wygodne, dodatkowe wejście do garażu

Drzwi boczne do garażu to komfortowe rozwiązanie sprawdzające się w każdym budynku. Stanowią one dodatkowe wejście, dzięki któremu nie ma potrzeby, aby otwierać bramę garażową. W czasach, kiedy w pierwszej kolejności ludzie cenią komfort i funkcjonalność, taki wariant staje się bardzo popularny.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

pobierz broszurę

db-rf

SYSTEM DRZWI DB 75

System DB 75 to drzwi zbudowane z paneli o grubości zwiększonej do 60 mm. Dzięki połączeniu ciepłych paneli z profilami głębokości 75 mm drzwi doskonale sprawdzają się w domach energooszczędnych i pasywnych. Panele dostępne są w wersji bez przetłoczeń, jak również z wąskim tłoczeniem od strony zewnętrznej, malowane lub okleinowane.

Drzwi garażowe budową nawiązują do bram rozwiernych, rozwiązania stosowanego w garażach od wielu lat. Obecnie jednak ich obsługa może być zautomatyzowana i odbywać się zdalnie za pomocą pilota.

40Z_zlozone_110

SYSTEM DRZWI DB 60

Wypełnienie skrzydeł to ocieplone segmenty bramowe o grubości 40 mm. Drzwi dostępne są w różnych wariantach przetłoczeń od strony zewnętrznej. Ościeżnica malowana lub okleinowana jest na kolor identyczny lub maksymalnie zbliżony do skrzydła.

 

40c

SYSTEM DRZWI DB 51

System drzwi bocznych oparty na profilach głębokości 51 mm. Wypełnienie skrzydła stanowią profile aluminiowe bramy rolowanej lub segmenty o grubości 40 mm. Aby uzyskać jednolity wygląd ościeżnicy i skrzydła oraz idealną spójność z poszyciem bramy garażowej, profile maluje się dwustronnie na dowolny z 200 kolorów RAL.

 

40Z_

Drzwi boczne garażowe – charakterystyka

 

Drzwi garażowe boczne są zbudowane z paneli aluminiowych o grubości do 60 mm. Oferowane przez Krispol drzwi można zamówić w jednym z 200 kolorów. Co więcej, drzwi mogą być okleinowane, malowane strukturalnie lub lakierowane. Daje to szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o dobór kolorystyki oraz struktury drzwi bocznych.

Drzwi boczne do garażu – zalety

 

Drzwi boczne charakteryzują się dobrą energooszczędnością. Wynika to z grubości paneli aluminiowych oraz wypełnienia pianką poliuretanową. Dużą zaletą jest niewątpliwie to, że kolor oraz strukturę drzwi można dostosować do bramy garażowej (od wykończeń profilami bramy rolowanej, po tłoczenie w kasetony). Niewątpliwie wpływa to na estetykę budynku.

Drzwi boczne jednoskrzydłowe

 

Drzwi boczne spełniają rolę wygodnego, dodatkowego wejścia do garażu. Są szczególnie praktyczne, gdy garaż spełnia dodatkowe funkcje, np. przechowywania narzędzi czy sprzętu ogrodowego

Wypełnienie skrzydła drzwi bocznych stanowią panele garażowe ocieplone pianką poliuretanową. Panele te mogą mieć grubość nawet 60 mm. Jest to rozwiązanie znane z najcieplejszej bramy KRISPOL, jedynej bramy na rynku zbudowanej z paneli grubości 60 mm na całej wysokości. Tak ciepłe drzwi i bramy sprawdzają się nawet w domach pasywnych.

Drzwi boczne od strony zewnętrznej mogą być okleinowane w kilkudziesięciu wzorach, lakierowane na jeden z ponad 200 kolorów, lub malowane strukturalnie (kolor paneli od wewnątrz pozostaje biały). W większości przypadków rama drzwi jest okleinowana lub malowana na kolor identyczny z wypełnieniem.

 

Drzwi DB RM
v-mikroprofilowanie

Drzwi DB RC
poziome tłoczenie wąskie

Drzwi DB RFS
bez przetłoczeń

Drzwi DB RA
tłoczenie w kasetony

Drzwi DB RS
poziome tłoczenie szerokie

Drzwi DB T7
z profilami bramy rolowanej

Drzwi garażowe boczne – dodatkowe wyposażenie

 

Dzięki rozwojowi technologii, drzwi boczne wejściowe można wyposażyć w dodatkowe komponenty, pozytywnie wpływające na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo drzwi. Dodatkami, w które wyposażane są drzwi znajdujące się w ofercie, są między innymi:

Instructions8

Próg aluminiowy

 • dyskretny i elegancki
 • odporny na warunki zewnętrzne
Instructions2

Dodatkowy zamek jednopunktowy

 • dodatkowy punkt ryglowania skrzydła drzwiowego
 • podwyższona odporność drzwi bocznych na włamanie
Instructions66

Zamek wielopunktowy

 • zapewniający najwyższe bezpieczeństwo 
  • ryglujący drzwi w kilku punktach o różnej wysokości, za pomocą stalowych trzpieni i haków

   

  Instructions5

  Gałko-klamka z elektrozaczepem

  • możliwość wyposażenia zamka w elektrozaczep z funkcją dzień/noc, umożliwiającą swobodne otwieranie drzwi, gdy tego potrzebujemy oraz skuteczne ich zabezpieczanie, np. na noc
  Instructions4

  Srebrne okucia

  • do każdego modelu drzwi
  • w kolorze anody srebrnej 
  • klamki z szyldami o niewidocznych śrubach, także od strony wewnętrznej
  Instructions7

  Samozamykacz drzwiowy

  • wygodny mechanizm domykający drzwi za użytkownika
  Instructions6

  Wkładka antywłamaniowa

  • dołączona karta kodowa, bez której niemożliwe jest skopiowanie klucza

   

  Instructions3

  Trzpienie antywyważeniowe

  • uzupełnienie mocnej konstrukcji drzwi
  • przeciwdziałanie wyważeniu skrzydła z ościeżnicy
  Instructions9

  Klawiatura kodowa

  • dostępność tylko z modelem drzwi jednoskrzydłowych DB 75
  • kontrola dostępu do domu
  • możliwość zaszyfrować nawet 9 cyfrowym kodem
  Instructions610

  Czytnik linii papilarnych

  • dostępność tylko z modelem drzwi jednoskrzydłowych DB 75
  • nowoczesne i skutecznie zabezpieczenie drzwi
  • szybki i wygodny dostęp do domu dla całej rodziny

  Kolorystyka

   

  Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki.

  Paleta oklein   Paleta RAL

   

  wzornik-struktur
  wzornik-kolorow-RAL

  Galeria inspiracji

   

  Zobacz realizację inwestycji z bramami garażowymi KRISPOL