Drzwi boczne

Aluminiowe drzwi boczne najczęściej znajdują zastosowanie
jako wygodne, dodatkowe wejście do garażu.

Drzwi boczne jednoskrzydłowe

Drzwi boczne do garażu to komfortowe rozwiązanie sprawdzające się w każdym budynku. Stanowią one dodatkowe wejście, dzięki któremu nie ma potrzeby, aby otwierać bramę garażową.
 
Dla wielu osób garaż jest czymś więcej niż tylko pomieszczeniem dla samochodu. Niektórzy wykorzystują go także jako domowy warsztat lub przestrzeń do majsterkowania. W takim przypadku konieczność otwierania całej bramy za każdym razem, gdy chce się wejść lub wyjść do garażu, jest bardzo niewygodna i uciążliwa. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest montaż wygodnych drzwi jednoskrzydłowych w bramie
 
W czasach, kiedy w pierwszej kolejności ludzie cenią komfort i funkcjonalność, taki wariant staje się bardzo popularny.

Ciepłe panele o grubości nawet 60 mm

Komfortowe rozwiązanie dla każdego budynku

Cała stolarka
— po Twojemu
spójnie

Wybierając komplet stolarki od jednego producenta, masz możliwość uzyskania fachowego doradztwa na każdym etapie realizacji zamówienia, jednolitą opiekę gwarancyjną i serwisową, jak również zachowanie spójności kolorystycznej wszystkich elementów.
 
Zyskujesz także możliwość przeprowadzenia montażu w jednym terminie, co bez wątpienia ułatwi i skróci proces budowy czy remontu.

Drzwi boczne
garażowe
– charakterystyka

Drzwi boczne spełniają rolę wygodnego, dodatkowego wejścia do garażu. Są szczególnie praktyczne, gdy garaż spełnia dodatkowe funkcje, np. przechowywania narzędzi czy sprzętu ogrodowego

Drzwi boczne garażowe od strony zewnętrznej mogą być okleinowane w kilkudziesięciu wzorach, lakierowane na jeden z ponad 200 kolorów, lub malowane strukturalnie (kolor paneli od wewnątrz pozostaje biały). W większości przypadków rama drzwi jest okleinowana lub malowana na kolor identyczny z wypełnieniem.

Drzwi boczne na wymiar

Zdarza się, że dostępne na rynku modele gotowych drzwi wejściowych do garażu o standardowych wymiarach nie pasują do danego budynku lub potrzeb użytkowników. Dzieje się tak najczęściej w obiektach, w których otwór drzwiowy jest wyjątkowo duży lub mały; w niektórych budynkach mogą mieć one także nietypowe proporcje wymiarów.
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów stworzyliśmy szeroki wybór drzwi wejściowych garażowych na wymiar. Realizujemy spersonalizowane zamówienia – oferujemy zróżnicowane wymiary i kolorystykę, ale także możliwość dobrania rodzaju izolacji, kierunku otwierania czy innych parametrów wpływających na komfort użytkowania drzwi.

Ponadto tworzenie drzwi na wymiar umożliwia nam stworzenie projektu, który będzie doskonale pasować nie tylko do otworu drzwiowego, ale i warunków panujących w miejscu, w którym mają być one zamontowane – szczególnie nasłonecznienia i narażenia na czynniki atmosferyczne.
 
Zamawiając niestandardowe drzwi do garażu w KRISPOL możesz zakupić także inne elementy stolarki, o dokładnie takich parametrach, jak potrzebujesz.


Systemy drzwi bocznych

Wypełnienie skrzydła drzwi bocznych stanowią panele garażowe ocieplone pianką poliuretanową. Panele te mogą mieć grubość nawet 60 mm. Jest to rozwiązanie znane z najcieplejszej bramy KRISPOL, jedynej bramy na rynku zbudowanej z paneli grubości 60 mm na całej wysokości. Tak ciepłe drzwi i bramy sprawdzają się nawet w domach pasywnych.

System DB 75 to drzwi zbudowane z paneli o grubości zwiększonej do 60 mm. Dzięki połączeniu ciepłych paneli z profilami głębokości 75 mm drzwi doskonale sprawdzają się w domach energooszczędnych i pasywnych. Panele dostępne są w wersji bez przetłoczeń, jak również z wąskim tłoczeniem od strony zewnętrznej, malowane lub okleinowane.

Drzwi garażowe budową nawiązują do bram rozwiernych, rozwiązania stosowanego w garażach od wielu lat. Obecnie jednak ich obsługa może być zautomatyzowana i odbywać się zdalnie za pomocą pilota.

Wypełnienie skrzydeł to ocieplone segmenty bramowe o grubości 40 mm. Drzwi dostępne są w różnych wariantach przetłoczeń od strony zewnętrznej. Ościeżnica malowana lub okleinowana jest na kolor identyczny lub maksymalnie zbliżony do skrzydła.

System drzwi bocznych oparty na profilach głębokości 51 mm. Wypełnienie skrzydła stanowią profile aluminiowe bramy rolowanej lub segmenty o grubości 40 mm. Aby uzyskać jednolity wygląd ościeżnicy i skrzydła oraz idealną spójność z poszyciem bramy garażowej, profile maluje się dwustronnie na dowolny z 200 kolorów RAL.


Drzwi garażowe boczne – dodatkowe wyposażenie

Dzięki rozwojowi technologii, drzwi boczne wejściowe można wyposażyć w dodatkowe komponenty, pozytywnie wpływające na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo drzwi. Dodatkami, w które wyposażane są drzwi znajdujące się w ofercie, są między innymi:

Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Wszystkie inspiracje

Drzwi boczne do garażu – zalety

Drzwi boczne do garażu to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy pomieszczenie to nie jest bezpośrednio połączone z resztą domu, ułatwiając szybkie przejście bez konieczności otwierania całej bramy. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Drzwi boczne charakteryzują się dobrą energooszczędnością. Wynika to z grubości paneli aluminiowych oraz wypełnienia pianką poliuretanową. Dużą zaletą jest niewątpliwie to, że kolor oraz strukturę drzwi można dostosować do bramy garażowej (od wykończeń profilami bramy rolowanej, po tłoczenie w kasetony). Niewątpliwie wpływa to na estetykę budynku.
 
W przypadku modeli tworzonych na wymiar oznacza to także, że cena wybranych drzwi bocznych do garażu może być naprawdę korzystna. Płacisz bowiem dokładnie za to, czego potrzebujesz.

Nasze najbliższe salony

Udostępnij lokalizację, żeby zobaczyć najbliższy salon

Sprawdź wszystkie nasze salony

Chcę się skontaktować
Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.