Rolety zewnętrzne do zabudowy

Zapewnij sobie wygodę i bezpieczeństwo
z roletami KRISPOL.

Rolety zewnętrzne pod zabudowę to rozwiązanie, które powoli staje się standardem w przypadku nowopowstałych budynków lub modernizacji starszych. Popularność rolet nie jest przypadkowa. Nieustająca popularność dużych przeszkleń w połączeniu z koniecznością zapewnienia odpowiedniej energooszczędności wymaga nowoczesnych i skutecznych rozwiązań.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

   pobierz broszurę

r1

Kalima RZ

Rolety do zabudowy

 

Jeśli najważniejszą zaletą rolet jest dla nas izolacja cieplna i akustyczna, zwłaszcza gdy planujemy budowę domu pasywnego, najlepsze efekty osiągniemy decydując się na rolety do zabudowy KALIMA RZ. Jest to system możliwy do zaplanowania wyłącznie w przypadku inwestycji w fazie projektu. Tylko wtedy możliwe jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety.

Rolety te, zaplanowane w projekcie architektonicznym domu, wzbogacają go wizualnie i znacząco poprawiają jego właściwości izolacyjne. Skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Umożliwia to obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminując jednocześnie straty ciepła poprzez tzw. mostki termiczne.Rolety KALIMA RZ można zastosować również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.

r5

Rolety zewnętrzne do domu – charakterystyka

 

O ile w rolety zewnętrzne natynkowe można wyposażyć nawet wiekowy już budynek, to rolety do zabudowy mogę być zaplanowane tylko w fazie projektu nowego domu. Wynika to z konieczności zaprojektowania odpowiedniego nadproża. W nim umieszczona jest skrzynka z wałem nawojowym i napędem. Pancerz rolety to profile aluminiowe wypełnione pianką poliuretanową. Ostatnia, dolna listwa, jest dodatkowo zabezpieczona i wykończona uszczelką. Prowadnice mogą być aluminiowe lub PVC. Dzięki swojej budowie zapewniają dyskretną pracę. Koszty takich systemów można zmniejszać kupując rolety zewnętrzne do samodzielnego montażu. Jednakże gwarancję skuteczności działania daje jedynie wysokiej jakości produkt połączony w profesjonalnym montażem.

Rolety do zabudowy – zalety

 

Rolety zewnętrzne pod zabudowę to przede wszystkim gwarancja odpowiedniej izolacji, zarówno termicznej jak i akustycznej. Biorąc pod uwagę ocieplający się klimat, systemy te świetnie sprawdzają się w lecie, kiedy chronią wnętrze domu przed nagrzewaniem przez okna. Natomiast zimą ograniczają koszty ogrzewania, korzystnie wpływając na współczynnik przenikania ciepła. Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest bezpieczeństwo. Rolety mogą być wyposażone w systemy antywłamaniowe. Co więcej, mogą być sprzężone z alarmem. Nowoczesne rolety są nawet wyposażone w system imitujący obecność domowników. Ma to zastosowanie głównie w przypadku dłuższych wyjazdów. Oprócz powyższych zalet, rolety zewnętrzne do domu mają jeszcze jedną cechę, która jest bardzo ceniona wśród użytkowników. Jest to komfort i zapewnienie intymności. W przypadku budynków posiadających dużo przeszkleń, użycie rolet jest wręcz konieczne, aby zapewnić odpowiedni poziom prywatności. Rolety zewnętrzne wzbogacają również budynek pod względem estetycznym. Nowoczesna zabudowa balkonu roletami zewnętrznymi czy odpowiedni dobór kolorystki nada każdemu budynkowi modernistycznego charakteru.

Rolety w zabudowie – automatyka

 

Rolety do zabudowy mogą być wyposażone w systemy automatyki ułatwiające sterowanie i dostosowanie ustawienia rolet do własnych preferencji. Takie rozwiązania, jak zdalne sterowanie, stają się standardem, który już nikogo nie dziwi. Odpowiednio dobrana moc silników sprawia, że użytkowanie rolety jest komfortowe i niezawodne.