krispol drzwi zewnetrzne header 3

Drzwi zewnętrzne

Aluminiowe drzwi zewnętrzne SOLANO
będą idealną wizytówką Twojego domu.

5 lat gwarancji

Produkt na wymiar

Solidna konstrukcja

Bezpieczeństwo

Drzwi Nakładkowe

Drzwi nakładkowe stanowią nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć kłopotliwego i kosztownego generalnego remontu. Wymiana ościeżnic odbywa się bez usuwania starych elementów i kucia ścian. Nowa ościeżnica nakładana jest bezpośrednio na poprzednią. Pozwala to uzyskać doskonały efekt bez dużego wysiłku. Doświadczeni fachowcy są w stanie zamontować je nawet w kilka godzin, prawie nie naruszając komfortu mieszkańców domu. 

Wybór drzwi dopasowanych do ościeżnic nakładkowych jest równie szeroki co w przypadku modeli o tradycyjnym montażu. Produkty KRISPOL wyróżniają się przy tym doskonałą jakością, a co za tym idzie — dużą wytrzymałością i trwałością. 

Ościeżnice nakładkowe nie powodują zwężenia światła drzwi. Jednocześnie doskonale się prezentuje i pozwala na zmianę kierunku ich otwierania. Dzięki regulowanym mechanizmom montaż jest niezwykle precyzyjny. To idealny przykład wykorzystania nowoczesnych technologii dla zwiększenia komfortu i zmniejszenia uciążliwości remontu.

Drzwi Wsadowe

Panel wsadowy montowany jest wewnątrz skrzydła. W efekcie jego ramy są widoczne zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.  

To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jeśli powierzchnia panelu wsadowego ulegnie uszkodzeniu, można go łatwo i szybko wymienić bez konieczności zakupu całych drzwi. Zaletą takiej opcji jest też bardzo korzystna cena. Dlatego drzwi wsadowe cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów poszukujących sposobu na remont przyjazny dla kieszeni. 

Panele wsadowe KRISPOL dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Dzięki temu znajdziesz model, który nie tylko będzie pasować do Twojej elewacji, ale i pozostałych elementów stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Drzwi zewnętrzne

Wyjątkowo wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych, solidne, a zarazem niezwykle stylowe wypełnienia oraz szeroka gama kolorystyczna – wszystko to sprawia, że drzwi SOLANO odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających Klientów.
 
Dzięki spójnej ofercie kolorystycznej dla wszystkich produktów HOME marki KRISPOL, drzwi idealnie dopasujesz do bramy garażowej, okien, a nawet rolet zewnętrznych.

Solidne i stylowe wykonanie

Wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych

Cała stolarka
— po Twojemu
spójnie

Wybierając komplet stolarki od jednego producenta, masz możliwość uzyskania fachowego doradztwa na każdym etapie realizacji zamówienia, jednolitą opiekę gwarancyjną i serwisową, jak również zachowanie spójności kolorystycznej wszystkich elementów.
 
Zyskujesz także możliwość przeprowadzenia montażu w jednym terminie, co bez wątpienia ułatwi i skróci proces budowy czy remontu.

Drzwi wejściowe – charakterystyka

Drzwi wejściowe mają dla nowego budynku wymiar symboliczny. Oznaczają zazwyczaj zamknięcie stanu surowego i przejście do prac wykończeniowych. To sprawia, że drzwi wejściowe są dobierane z niezwykłą starannością. Wynika to także z tego, że są traktowane, jako ważny element wykończenia domu i estetyki jego wyglądu zewnętrznego.
 
Drzwi aluminiowe zbudowane są z systemu profili. Wypełnione są panelami aluminiowymi wyposażonymi w dodatkowy wkład termiczny. Przestrzenie między panelami są izolowane pianką poliuretanową. O szczelność drzwi dbają uszczelki EPDM oraz guma dylatacyjna. Nasze drzwi są również wyposażone w niewidoczne odwodnienie.


Zewnętrzne drzwi wejściowe do domu

Drzwi wejściowe do domu to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Od ich jakości zależy nie tylko estetyka budynku i komfort domowników. Odkrywają one bowiem kluczową rolę w ochronie domu przed dostępem niepowołanych osób. Wymieniając stare drzwi zewnętrzne na nowe inwestujesz w bezpieczeństwo Twojej rodziny. 

Oferujemy szeroki wybór drzwi wejściowych wykonanych z odpornych na uszkodzenia i trwałych materiałów. Wśród nich znajdziesz modele, które są zarówno antywłamaniowe, jak i energooszczędne. Solidna konstrukcja i odpowiednia izolacja sprawiają, że skutecznie zapobiegają włamaniom, a przy tym obniżają ogólny współczynnik przenikania ciepła, zmniejszając koszty utrzymania. 

Nasze drzwi zewnętrzne dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rodzajach wykończenia. Dzięki temu wybierając produkty KRISPOL masz pewność, że sięgasz nie tylko po optymalne rozwiązania z punktu widzenia bezpieczeństwa i oszczędności energii, ale i designu. Drzwi są elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy, a ich wygląd w istotny sposób wpływa na estetykę fasady budynku. Z tego powodu warto wybrać model, który będzie pełnić również rolę reprezentacyjną. 

Duże znaczenie dla wygody użytkowania drzwi ma również kierunek otwierania. Wśród modeli jednoskrzydłowych dostępne są zarówno drzwi lewe, jak i prawe. Pamiętaj, by zwrócić na to uwagę przed złożeniem zamówienia. 

Solano — aluminiowe drzwi wejściowe klasy Premium

W naszej ofercie znajdziesz drzwi wejściowe najwyższej klasy. Modele z serii Solano wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów.  

Spośród wielu innych drzwi wejściowych dostępnych na rynku te wyróżniają się nie tylko wysoką jakością i odpornością na próby celowego uszkodzenia, ale także doskonałym poziomem izolacji termicznej i akustycznej. Zwracają uwagę również nowoczesnym designem. Dzięki temu chcąc zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, nie musisz rezygnować z doskonałego wyglądu. To drzwi klasy Premium, których parametrami będziesz cieszyć się przez wiele lat. 

Kiedy montować
drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe
do domu jako
element wykończenia

Drzwi zewnętrzne są obecnie traktowane, jako wystrój domu. Z tego powodu należy zadbać o to, by pasowały do elewacji budynku, stolarki okiennej oraz innych elementów znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu, np. sposobu wykończenia tarasu. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i materiałów użytych do ich produkcji oraz wykończenia.

Kolekcja drzwi zewnętrzne SOLANO obejmuje 18 unikalnych modeli. Znajdziesz wśród nich zarówno bardzo nowoczesne, jak i bardziej klasyczne propozycje. Wszystkie modele zostały starannie zaprojektowane i są wykonywane z największą dbałością o każdy detal.

Oferta kolorystyczna drzwi obejmuje kilka wariantów wykończenia: malowanie gładkie w wybranym spośród ponad 200 kolorów; malowanie strukturalne, a także wykończenie w dowolnym wzorze z autorskiej palety oklein KRISPOL, zawierającej kilkadziesiąt dekorów, w tym ekskluzywne wzory na wyłączność.

Drzwi zewnętrzne przeszklone

Przeszklone drzwi zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na oryginalny i nowoczesny, a przy tym bardzo estetyczny wygląd. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz rozjaśnić przedpokój przy pomocy naturalnego światła dziennego. Aby jednak móc cieszyć się nimi przez wiele lat, należy wybierać modele wysokiej jakości, takie jak modele wchodzące w skład oferty KRISPOL. 

Przeszklenia w oferowanych przez nas drzwiach cechuje duża wytrzymałość mechaniczna; nie musisz więc obawiać się o to, że ulegną zniszczeniu – zarówno przypadkowemu, jak i podczas próby włamania. 

Drzwi przeszklone od KRISPOL zapewniają także doskonałą izolacyjność cieplną. Wszystko dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom podobnym do tych, które spotykane są w energooszczędnych oknach. W nowoczesnych przeszkleniach wykorzystuje się pakiety trzyszybowe wypełnione gazem szlachetnym. Dzięki temu mają one bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, zgodny z obowiązującymi przepisami. 

Zapoznaj się z naszą ofertą przeszklonych drzwi zewnętrznych. Możliwość wykonania stolarki na wymiar oraz jej personalizacji sprawia, że na pewno znajdziesz u nas idealny model, który doskonale sprawdzi się w Twoim domu. 


Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii branych pod uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego. Oferowane produkty są wyposażone w komponenty zapewniające najwyższą klasę bezpieczeństwa (nawet w przypadku drzwi zewnętrznych przeszklonych).

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Analizując parametry techniczne drzwi do domu, należy zwrócić uwagę również na ich współczynnik przenikania ciepła. Według polskiego prawa nie może on przekraczać 2,6 W/m2K. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty energii potrzebnej do ogrzania lub chłodzenia budynku. 

Podobnie jak okna, ciepłe drzwi dostępne w ofercie KRISPOL skutecznie zabezpieczają dom przed utratą ciepła w okresie zimowym. Dzięki temu pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej energii. Przyczynia się to nie tylko do obniżenia rachunków, ale i ogranicza negatywny wpływ na środowisko. Są one też niezbędne w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. 

Drzwi zapewniające doskonałą izolacyjność cieplną są nieco droższe niż modele nieocieplone; jednak dzięki obniżeniu kosztów utrzymania budynku inwestycja ta stosunkowo szybko się zwraca. W dodatku modele z przekładką termiczną sprawiają, że żadne warunki atmosferyczne nie przyczynią się do obniżenia codziennego komfortu domowników.

Kiedy montować drzwi wejściowe?

Nadal można spotkać się z przekonaniem, że drzwi zewnętrzne oraz okna powinny być montowane natychmiast po uzyskaniu stanu surowego zamkniętego. W rzeczywistości nie ma jednak takiej potrzeby. W wielu przypadkach jest to wręcz niewskazane.  

Stan surowy to etap budowy, na którym wciąż czeka nas wiele prac na zewnątrz i wewnątrz budynku. Wiele z nich określanych jest mianem „mokrych” — zwłaszcza kładzenie tynków i podłóg. Technologie ich wykonywania oraz przewijające się ekipy budowlane i wykończeniowe tworzą ryzyko trwałego zabrudzenia, a nawet uszkodzenia drzwi, nawet jeśli zostaną one zabezpieczone specjalną folią.  

Drzwi zewnętrzne najlepiej jest montować już po zakończeniu prac, przy których wykorzystuje się dużo wody. Dopiero gdy ta odparuje i wszystko dokładnie wyschnie, warto instalować stolarkę otworową. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której zamontowane elementy zawilgotnieją lub ulegną zabrudzeniu.  

Niektóre ekipy budowlane naciskają na zamknięcie stanu surowego. W takim przypadku warto zainwestować w rozwiązania tymczasowe, takie jak prowizoryczne drzwi i zabezpieczenia z płyt OSB lub drewna. Ich montaż nie wiąże się z dużym wydatkiem, a przy tym eliminuje ryzyko zniszczenia docelowej stolarki. 


Ekspert radzi

Dowiedz się od naszego Eksperta, jak właściwie dobrać stolarkę do swojej inwestycji oraz jak później o nią dbać, aby prawidłowo działała przez długie lata.

Zobacz więcej
Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Wszystkie inspiracje

Jakie drzwi zewnętrzne do danego typu domu?

Wybierając drzwi do nowego domu lub wymieniając je w starszym budynku należy pamiętać, że ich estetyka i parametry muszą być dostosowane do typu budynku.

W przypadku starego budownictwa trzeba zachować klasyczny styl, aby drzwi pasowały wizualnie do wykończenia zewnętrznego domu. W przypadku modernistycznych budynków można sobie pozwolić na nowoczesność. Jednak w obu tych sytuacjach głównym kryterium wyboru powinien być współczynnik przenikania ciepła. Gdzie kupić drzwi zewnętrzne spełniające powyższe warunki? Oferta KRISPOL obejmuje wszystkie te rozwiązania.


Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne

Konstrukcja drzwi oraz materiały, z jakich zostały wykonane, w istotny sposób wpływają na bezpieczeństwo domu, chroniąc go przed nieproszonymi gośćmi.  

Przeglądając poszczególne modele drzwi zewnętrznych, należy zwrócić uwagę na bardzo ważny parametr, jakim jest klasa antywłamaniowa. Obecnie używa się sześciostopniowej skali; drzwi antywłamaniowe to modele o klasie drugiej, trzeciej oraz czwartej (RC2, RC3, RC4). 

Drzwi KRISPOL posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak specjalne bolce antywyważeniowe, które skutecznie zapobiegają ich sforsowaniu, a także odpowiednio skonstruowane zawiasy, dzięki którym niemożliwe będzie wyjęcie skrzydła z ościeżnicy bez użycia specjalistycznych narzędzi. Drzwi wejściowe antywłamaniowe wyposażone są również w odporne na przewiercenie zamki. 

Sprawdź wysokiej jakości drzwi zewnętrzne marki KRISPOL korzystnych cenach

W asortymencie KRISPOL znajdziesz wysokiej klasy drzwi zewnętrzne, które doskonale sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, jak i mieszkaniach w blokach oraz obiektach firmowych. Ich jakość oraz doskonałe parametry techniczne potwierdzone są atestami i certyfikatami, stanowiącymi gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości. 

Szeroki wybór drzwi wejściowych w naszej ofercie pozwala znaleźć rozwiązania idealne dla każdego budynku. U nas zyskujesz nie tylko doskonałej jakości produkt, ale i możliwość pełnej personalizacji — począwszy od rodzaju wykończenia i kolorystyki, kończąc na wymiarach i sposobie otwierania. Zaufaj naszemu doświadczeniu i przekonaj się, że doskonałe drzwi zewnętrzne dla Twojego domu mogą łączyć w sobie trwałość, świetny wygląd i korzystną cenę. 

Nasze najbliższe salony

Udostępnij lokalizację, żeby zobaczyć najbliższy salon

Sprawdź wszystkie nasze salony

Chcę się skontaktować
Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.