Bramy garażowe rolowane

Bramy KRISPOL to funkcjonalne, solidne, bezpieczne
i dopasowane wyglądem do elewacji rozwiązania.

Oferowane bramy rolowane to gwarancja niezawodności i najwyższej jakości. Rolowane bramy garażowe zyskały zaufanie klientów ze względu na swoją funkcjonalność. Znalazły zastosowanie nie tylko jako wykończenie budynku mieszkalnego, ale również w budynkach przemysłowych.

Uniwersalność oraz komfort użytkowania to kryteria, które stanowią podstawę wyboru danego produktu. Dodając do tego atrakcyjne ceny, bramy garażowe rolowane są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań dostępnych na rynku.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

  pobierz broszurę

KRISPOL_RGW_1200_766

Brama garażowa rolowana – charakterystyka

 

W ofercie znajdują się bramy stalowe i aluminiowe. Profile bramy rolowanej wypełniane są pianką poliuretanową oraz uszczelniane. Nad otworem montowany jest wał, na który zwijane są profile. Sercem tego systemu jest napęd. Jest on dobierany do gabarytów oraz wagi bramy. Mechanizmy te gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo podczas eksploatacji bramy rolowanej. Występują trzy rodzaje napędów do bram rolowanych zewnętrznych:

 • Napęd boczny, nasadowy, trójfazowy – zastosowanie przemysłowe, do intensywnie eksploatowanych bram.
 • Napęd boczny, rurowy, jednofazowy – innowacyjne rozwiązanie kompaktowe.
 • Napęd centralny, jednofazowy – rozwiązanie popularne dla obiektów mieszkalnych.

Ważnym elementem bram garażowych rolowanych są mechanizmy bezpieczeństwa. Głównym komponentem zabezpieczającym jest hamulec wbudowany w napęd. Chroni on przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Dodatkowymi zabezpieczeniami są lampy sygnalizacyjne, świetnie sprawdzające się w halach produkcyjnych oraz fotokomórki wykorzystujące inteligentne sterowanie. Co więcej, brama może być wyposażona w antywłamaniowy zamek ryglujący.

Wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na uzyskaniu maksymalnej przestrzeni pod sufitem, sprawdzą się bramy garażowe rolowane. Często są stosowane w przypadku nietypowych garaży, a także pomieszczeń gospodarczych.
Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz (Brama RGZ) lub wewnątrz garażu nad otworem wjazdowym (Brama RGW) w zależności od warunków zabudowy.

Poznaj bramy rolowane KRISPOL:

 • SOLIDNE: Wykonane z aluminium;
 • CIEPŁE: Profile wypełnione pianką poliuretanową, wyposażone w uszczelkę dolną, a także ślizgi i uszczelki szczotkowe w prowadnicach;
 • BEZPIECZNE: Napędy dostosowane do gabarytów i wagi bram (w przypadku obiektów mieszkalnych – zazwyczaj centralny, jednofazowy). Wyposażone w hamulec inercyjny zapobiegający awaryjnemu opadnięciu płaszcza bramy;
 • KOMFORTOWE: Bramy są w pełni zautomatyzowane.

Dobierz bramę do potrzeb swojej inwestycji i warunków zabudowy:

RGZ

VENTE RGZ

RGW

VENTE RGW

Brama rolowana – zalety

 

Wszystkie zalety bram rolowanych wynikają bezpośrednio z ich technologii wykonania.

Są to przede wszystkim:

 • Łatwość obsługi
 • Komfort
 • Funkcjonalność
 • Spójność kolorystyczna z pozostałymi elementami stolarki
 • 5 lat gwarancji na produkt

Bardzo dużą zaletą jest również wysoki stopień energooszczędności. Dla budynków, które nie mają wymogów dot. energooszczędności, można zamówić bramy nieocieplane.

Ostatnim walorem bram rolowanych jest kolorystyka. Mogą być wykonane w jednym z ponad 200 kolorów z palety RAL. Taki wachlarz możliwości pozwala na zachowanie estetyki wykończenia domu.

Bramy garażowe rolowane zewnętrzne

 

Bramy rolowane to idealne bramy zewnętrzne. Mogą występować w różnych wariantach (np. bramy rolowane z drzwiami). Krispol, jako producent bram rolowanych, oferuje szeroki wybór jakościowych bram rolowanych.