# Bramy

19.04.24

Jedna czy dwie bramy do garażu dwustanowiskowego?

Coraz częściej nasz tryb życia wymaga sprawnego i szybkiego przemieszczania się – do szkoły, do pracy, na zajęcia dodatkowe, na zakupy. Jeden samochód w rodzinie już nie wystarcza. Podczas budowy domu planujemy zatem garaż na dwa stanowiska i stajemy przed pytaniem: co wybrać – jedną większą bramę czy dwie mniejsze?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy wiedzieć, jak będzie usytuowany nasz garaż. Jeśli jest częścią domu, musimy zadbać o jego izolację.

Jedna duża brama, np. o wymiarach 5000 x 2250 mm, będzie miała lepszy współczynnik przenikania ciepła niż dwie mniejsze bramy o wymiarach 2500 x2250 mm.

Jednak w codziennej eksploatacji dwie bramy mogą się okazać bardziej korzystnym rozwiązaniem. Przy codziennym wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu do garażu będziemy każdorazowo otwierać tylko jedną, mniejszą bramę, co ograniczy straty ciepła.  Zakup dwóch bram i napędów wiąże się z większym wydatkiem, lecz przy częstym otwieraniu bram pozwoli na późniejsze oszczędności.

Jeśli garaż jest odrębnym budynkiem i jego izolacja cieplna nie ma znaczenia, lepszym i  tańszym rozwiązaniem będzie jedna większa brama.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.