7 prostych kroków do bezpiecznej i wygodnej bramy garażowej. Sprawdź zanim zamówisz.

7 prostych kroków do bezpiecznej i wygodnej bramy garażowej. Sprawdź zanim zamówisz.

Niewielu użytkowników bram garażowych zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele elementów składa się na jej bezpieczeństwo, wygodę i komfort cieplny. Waga segmentowej bramy garażowej często przekracza 250 kilogramów, a źle dobrana może stać się powodem wielu trosk. Przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę m.in. na jej parametry, przeznaczenie, warunki zabudowy, czy estetykę.

Przede wszystkim brama garażowa musi być chroniona przed niepowołanym dostępem od zewnątrz – powinna chronić auto i jednocześnie ułatwiać życie domownikom poprzez komfortową obsługę i bezpieczeństwo użytkowania. Czasem jednak życie pisze zaskakujące scenariusze – awaria prądu, zgubione klucze, a nawet włamania. Czy istnieje brama, która choć w pewnym stopniu zapobiegnie tym zdarzeniom? Dowiedz się co możesz zrobić, aby ich uniknąć!

sterowanie pilotem

Segmentowa brama garażowa z dopasowaną automatyką dla osób, które nie lubią marznąć, moknąć, chodzić po kałużach lub po prostu cenią wygodę.

Zdalnie sterowana brama garażowa to marzenie każdego kierowcy! Wyobraź sobie, że drogę do domu pokonujesz tzw. suchą stopą. Przy naszym kapryśnym klimacie, to duże udogodnienie. Brama garażowa z zamontowaną automatyką zapewni komfortową obsługę bez wychodzenia z auta. Nowoczesne napędy do bram są niedrogie, a przy tym wytrzymałe i estetyczne. Posiadają takie funkcje jak: podświetlenie LED, funkcja automatycznego zamknięcia, możliwość podłączenia fotokomórek, blokada przypadkowego zamknięcia bramy, czy płynna regulacja siły nacisku.

Sterowanie bramą za pomocą e-pilota? Zobacz jakie to proste!

Osoby, które nie rozstają się ze swoim smartfonem, docenią możliwość sterowania bramą za jego pomocą. To idealne rozwiązanie dla zapominalskich lub gubiących kluczyki samochodowe lub pilota do bramy. KRISPOL EASY ACCESS to ukłon w stronę wygody, nowoczesnych technologii i minimalizmu.

sterowanie smartphonem

awaria zasilania - ręczne odryglowanie

Z powodu awarii prądu, nie możesz otworzyć garażu? Spokojnie, to nie problem!

W przypadku braku zasilania brama musi mieć możliwość otwarcia od środka. Służy temu rozryglowanie awaryjne. Na czym to polega? Dzięki lince wyprowadzonej na zewnątrz bramy możliwe jest ręczne otwarcie od zewnątrz. To szczególnie ważne, gdy jedynym wejściem do garażu jest brama.

Chcesz mieć ciepły garaż? Zainwestuj w „sześćdziesiątkę”

Brama pełni ważną rolę w zachowaniu odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli garaż jest wpisany w bryłę domu. Dobrą termoizolację gwarantuje segmentowa brama garażowa z panelem o grubości 60 mm. Poszczególne panele wypełnia pianka poliuretanowa będąca doskonałym izolatorem. Brama posiada także podwójne uszczelnienie dolnego panelu, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami.

ciepłe bramy 60mm

fingerprotection - ochrona palcy

Bezpieczeństwo bez kompromisu

W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkownika w ofercie dostępne są  osłony rolek jezdnych. W bramach segmentowych bardzo ważne jest rozwiązanie łączenia paneli. To w szczelinach między segmentami najłatwiej przytrzasnąć palce. Szczeliny powinny być osłonięte albo ukształtowane tak, żeby w żadnym położeniu płaszcza ich szerokość nie przekraczała 4 mm, wtedy palce zwyczajnie się nie mieszczą. Dodatkowo w bramie znajduje się zabezpieczenie na wypadek pęknięcia sprężyn.

Płynna praca? Bez przeszkód

To bardzo ważne, aby brama nie zamknęła się w nieodpowiednim momencie, np. kiedy w jej świetle pojawi się  dziecko lub zwierzę. Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda.

fotokomórki

safehome

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia, jeśli w garażu przechowujesz swoje skarby

Zdeterminowany złodziej zawsze znajdzie sposób na pokonanie barier wejścia. W przypadku zabezpieczeń antywłamaniowych nie można zatem mówić o takich, które mają 100% skuteczności. Z pewnością jednak zabezpieczenia antywłamaniowe wydłużają czas potrzebny złodziejowi, aby wejść do środka, a w wielu przypadkach skutecznie go odstraszają. W bramie garażowej KRISPOL zastosowano m.in.

Ponadto, na specjalne zamówienie montujemy certyfikowany czujnik safeHOME, który można podpiąć pod dowolna centralę alarmową. Czujniki uruchamiają alarm natychmiast przy próbie otwarcia okien, rolet, drzwi lub bramy nawet, gdy uniesie się o 5 mm. To duża przewaga nad czujnikami ruchu, które alarmują dopiero po wtargnięciu intruza do domu! Czujniki są nowoczesne i dyskretne – widać je wyłącznie od wnętrza garażu.

CTA_button

Galeria inspiracji

Zobacz realizację inwestycji z bramami garażowymi KRISPOL