Żaluzje zewnętrzne

Jedne z najnowocześniejszych typów osłon okien, witryn i fasad.

5 lata gwarancji

Produkt na wymiar

Solidna konstrukcja

Bezpieczeństwo

Steruj żaluzją z Aplikacji myKRISPOL

Tym produktem możesz sterować z Aplikacji myKRISPOL. O szczegóły zapytaj Doradcę Handlowego w salonie KRISHOME w Twojej okolicy!

  • Chcesz skonfigurować aplikację ze swoim asystentem głosowym?
  • Imitować obecność w domu podczas urlopu?
  • Zdalnie otwierać bramę garażową kurierowi?
  • A może marzysz o codziennej wygodzie i ułatwieniach?

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) zyskują popularność na polskim rynku. To nowoczesny element, który dodaje lekkości bryle budynku.
 
Żaluzje fasadowe montowane są na zewnątrz i dedykowane do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad.

Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa

Kontrola nad światłem w jednym rozwiązaniu

Cała stolarka
— po Twojemu
spójnie

Wybierając komplet stolarki od jednego producenta, masz możliwość uzyskania fachowego doradztwa na każdym etapie realizacji zamówienia, jednolitą opiekę gwarancyjną i serwisową, jak również zachowanie spójności kolorystycznej wszystkich elementów.
  
Zyskujesz także możliwość przeprowadzenia montażu w jednym terminie, co bez wątpienia ułatwi i skróci proces budowy czy remontu.

Żaluzje fasadowe
funkcjonalność
i komfort

W przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. W takim przypadku zastosowanie żaluzji chroni przed nadmiernym światłem, a także daje poczucie prywatności.

Warto zwrócić uwagę, że żaluzje zapewniają skuteczną osłonę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku do 10°C.

Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa, ochrona i termoregulacja, wysoka klasa powłok lakierniczych, płynne sterowanie żaluzją

Kontrola nad światłem w jednym rozwiązaniu

Przekrój żaluzji

Warto zapoznać się z budową żaluzji, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie oraz wiedzieć,
na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze typu żaluzji i jej kolorystyki.
1

ZESTAW MOCOWANIA ŻALUZJI – Komplet uchwytów górnych na których montowana jest cała konstrukcja żaluzji. W zależności od typu dodatkowo wyposażone w przedłużki do montażu osłon.

2

NAPĘD ELEKTRYCZNY – Przenosi moment obrotowy na łożyska nawijające taśmę odpowiedzialną za podnoszenie i opuszczanie oraz steruje kątem nachylenia lameli. Silniki mogą być sterowane przewodowo lub radiowo.

3

RYNNA GÓRNA – W niej umieszczony jest układ napędowy składający się z napędu elektrycznego i łożysk nawijających.

4

OSŁONA MASKUJĄCA – W zależności od typu żaluzji i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na jeden z wybranych kolorów RAL.

5

PASMANTERIA – Zespół taśm tekstylnych i drabinek zapewniający odpowiednie rozmieszczenie lameli oraz wywołujący odpowiedni ruch żaluzji. W zależności od kształtu lameli występuje w kolorze czarnym lub szarym.

6

PROWADZENIE BOCZNE – Wykonane z aluminium i wyposażone w uszczelki PVC zapewniające odpowiedni poślizg oraz prowadzenie lamel. W zależności od typu żaluzji montowane na uchwytach odstawiających od podłoża lub pełnych montowanych do stolarki. Dostępne w kolorach RAL.

7

LAMELE – Wykonane z aluminium i pokryte lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. W zależności od systemu posiadają przekrój w kształcie litery C lub Z (C80 i Z90). Dostępne w 8 kolorach.

1
2
3
4
5
6
7
Typy żaluzji fasadowych

Kluczowym elementem produktu są lamele. Lamele to inaczej aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji.

Występują w dwóch szerokościach:
C80 lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)
Z90 lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Żaluzje pozwalają swobodnie regulować dostęp światła i ciepła do wnętrz. Można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli. Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza.

Sterowanie elektryczne przy pomocy silnika elektrycznego Silnik elektryczny jest standardowo umieszczony w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji zewnętrznych stosowana jest ta sama rynna.

Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden napęd może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Żaluzje wyposażone są w napędy elektryczne sterowane przewodowo lub radiowo, wiodących w branży firmy SOMFY oraz ELERO.

Żaluzje zewnętrzne mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej. Szeroka gama czujników wiatrowych jak i słonecznych pozwala w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

Paleta możliwości kolorystycznych i dekorów pozwala nadać indywidualny styl i charakter inwestycji.

Nowoczesny minimalizm
Podążając za bieżącymi trendami, wprowadzamy czyste i przełamane odcienie bieli, a także eleganckie szarości – od jasnego popielu po antracyt.

Odważne kolory
Realizujemy wszelkie kreatywne pomysły naszych klientów.

Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa

Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczone są wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m², i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Ochrona przed hałasem i odporność na warunki pogodowe

Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic.

Wysoka klasa powłok lakierniczych

Lamele żaluzji pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL.

Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się Sprawdź jak nasze produkty znajdują zastosowanie w rzeczywistości i zainspiruj się
Wszystkie inspiracje

Ekspert radzi

Dowiedz się od naszego Eksperta, jak właściwie dobrać stolarkę do swojej inwestycji oraz jak później o nią dbać, aby prawidłowo działała przez długie lata.

Zobacz więcej

Nasze najbliższe salony

Udostępnij lokalizację, żeby zobaczyć najbliższy salon

Sprawdź wszystkie nasze salony

Chcę się skontaktować

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.