Bramy garażowe rozwierne

Drzwi garażowe rozwierne zazwyczaj same pełnią funkcję bramy,
często w miejscach o nietypowych warunkach zabudowy

Bramy rozwierne to klasyczny wariant wykończenia domu. Nadają stylu oraz są funkcjonalne. Jest to tradycyjne rozwiązanie, znane od wielu lat, jednak wykonane zgodnie z nowoczesną technologią. Zazwyczaj występują w wariancie dwuskrzydłowym. Dzięki swojej budowie, bramy garażowe rozwierne można unowocześniać i modernizować na wiele sposobów. Jest to krok w kierunku potrzeb klienta i spełnienia wymagań obecnego rynku.

5_lat_gwarancji   5 lat gwarancji

   produkt na wymiar

   pobierz broszurę

dg_rc

SYSTEM DRZWI DG 60

Wypełnienie skrzydeł to ocieplone segmenty bramowe o grubości 40 mm. Drzwi dostępne są w różnych wariantach przetłoczeń od strony zewnętrznej. Ościeżnica malowana lub okleinowana jest na kolor identyczny lub maksymalnie zbliżony do skrzydła.

 

40c

Brama garażowa rozwierna ocieplana

 

Grubość profili oraz wypełnienie pianką poliuretanową sprawiają, że ocieplane bramy garażowe rozwierne są niezwykle energooszczędne. Są stosowane zarówno w tradycyjnym budownictwie, jak i w domach pasywnych. Energooszczędność to czynnik, który coraz częściej jest brany pod uwagę, jako kluczowy podczas wyboru bramy.

Brama rozwierna – zalety

 

Bramy rozwierne dwuskrzydłowe to połączenie tradycji i nowoczesności. Posiadają niezwykłe walory estetyczne. Dowolna kolorystyka, duży wybór wzorów i oklein (np. drewnopodobne lub metaliczne), sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oferowane bramy posiadają wysoki poziom bezpieczeństwa i są wykonane z dbałością o każdy szczegół. Postęp technologiczny sprawił, że te znane od wielu lat bramy zyskały drugie życie i stanowią bardziej klasyczną alternatywę dla bram segmentowych czy rolowanych.

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe

 

Wysoką izolację cieplną i akustyczną drzwi garażowych zapewnia konstrukcja oparta na ciepłym systemie profili, izolowanych termicznie, a także wypełnienie w postaci paneli grubości 40 mm, ocieplonych pianką poliuretanową.

Drzwi garażowe budową nawiązują do bram rozwiernych, rozwiązania stosowanego w garażach od wielu lat. Obecnie jednak ich obsługa może być zautomatyzowana i odbywać się zdalnie za pomocą pilota. Kontrola dostępu może natomiast opierać się na najnowszych rozwiązaniach technicznych, takich jak czytniki linii papilarnych i klawiatury kodowe.

Niezwykle szeroka siatka wymiarów zapewnia dopasowanie nawet do nietypowych projektów. Najnowsze systemy profili pozwalają produkować drzwi garażowe o szerokości do 2800 mm.

Wypełnienie skrzydeł drzwi stanowią najwyższej jakości panele garażowe. Oferta obejmuje zatem wszystkie wzory przetłoczeń dostępne w kolekcjach bram segmentowych KRISPOL. Kolorystyka obejmuje ponad 200 kolorów RAL, a także autorską kolekcję oklein, zawierającą  m.in. nowoczesne wzory drewnopodobne i metaliczne antracyty.

Drzwi garażowe DG RA
tłoczenie w kasetony

Drzwi garażowe DG RM
v-profilowanie

Drzwi Garażowe DG RCS
poziome tłoczenie wąskie

Drzwi garażowe DG RFS
bez przetłoczeń

Drzwi Garażowe DG RSS
poziome tłoczenie szerokie

Brama garażowa rozwierna – charakterystyka

 

Bramy garażowe rozwierne są zbudowane z systemu profili wypełnionych panelami o grubości 40 mm i izolowanych pianką poliuretanową. W ofercie znajduje się szeroka gama wymiarów bram garażowych rozwiernych (nawet do szerokości wynoszącej 2800 mm). Wzory oraz kolorystyka paneli są zróżnicowane, dzięki czemu można dobrać odpowiedni produkt komponujący się ze stylem budynku. Klasy nadają również aluminiowe progi lub srebrne okucia. Cennik bram garażowych rozwiernych jest zróżnicowany, ponieważ na życzenie klienta można je wyposażyć w dodatkowe komponenty. Opcjonalne elementy, które można zamontować, by dostosować produkt do wymagań inwestora, to przede wszystkim:

 

Instructions8

Próg aluminiowy

 • dyskretny i elegancki
 • odporny na warunki zewnętrzne
Instructions2

Dodatkowy zamek jednopunktowy

 • dodatkowy punkt ryglowania skrzydła drzwiowego
 • podwyższona odporność drzwi bocznych na włamanie
Instructions66

Zamek wielopunktowy

 • zapewniający najwyższe bezpieczeństwo 
  • ryglujący drzwi w kilku punktach o różnej wysokości, za pomocą stalowych trzpieni i haków

   

  Instructions5

  Gałko-klamka z elektrozaczepem

  • możliwość wyposażenia zamka w elektrozaczep z funkcją dzień/noc, umożliwiającą swobodne otwieranie drzwi, gdy tego potrzebujemy oraz skuteczne ich zabezpieczanie, np. na noc
  Instructions4

  Srebrne okucia

  • do każdego modelu drzwi
  • w kolorze anody srebrnej 
  • klamki z szyldami o niewidocznych śrubach, także od strony wewnętrznej
  Instructions7

  Samozamykacz drzwiowy

  • wygodny mechanizm domykający drzwi za użytkownika
  Instructions6

  Wkładka antywłamaniowa

  • dołączona karta kodowa, bez której niemożliwe jest skopiowanie klucza

   

  Instructions3

  Trzpienie antywyważeniowe

  • uzupełnienie mocnej konstrukcji drzwi
  • przeciwdziałanie wyważeniu skrzydła z ościeżnicy
  Instructions9

  Klawiatura kodowa

  • dostępność tylko z modelem drzwi jednoskrzydłowych DB 75
  • kontrola dostępu do domu
  • możliwość zaszyfrować nawet 9 cyfrowym kodem
  Instructions610

  Czytnik linii papilarnych

  • dostępność tylko z modelem drzwi jednoskrzydłowych DB 75
  • nowoczesne i skutecznie zabezpieczenie drzwi
  • szybki i wygodny dostęp do domu dla całej rodziny

  Kolorystyka

   

  Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki.

  Paleta oklein   Paleta RAL

   

  okleina
  wzornik-kolorow-RAL

  Galeria inspiracji

   

  Zobacz realizację inwestycji z bramami garażowymi KRISPOL