Dom w stylu nowoczesnym z płaskim dachem

Dom w stylu nowoczesnym w Polsce

Pod pojęciem nowoczesnego domu kryje się znacznie więcej niż tylko projekt domu. To kompleksowe podejście do planowania, chociażby smart technologii, które będą służyły w codziennym życiu, ale także uwzględnianie rozwiązań generujących oszczędności energetyczne. Polacy chętniej decydują się na takie rozwiązania, gdyż z jednej strony obligują do tego przepisy (WT 2021), z drugiej rośnie świadomość, że takie rozwiązania są po prostu opłacalne.

Gdybyśmy mieli opisać nowoczesny dom w kontekście aspektów wizualnych –  na pewno padłyby słowa: minimalizm, stonowane barwy, wielogabarytowe przeszklenia, minimalistyczne elewacje i dopasowana kolorystycznie, spójna z całością stolarka otworowa.

Właśnie taki projekt wybrał inwestor z Poznania.

Tu nie ma miejsca na przypadkowość. Każdy element projektu, wykończenia spójnie ze sobą współgra.

Inwestorzy zdecydowali się na bramę garażową w odcieniu RAL 7024. Bogata paleta RAL to ponad 200 kolorów i możliwość dopasowania koloru stolarki okienno-drzwiowej do każdego projektu. Zastosowane szarości współgrają idealnie z jasną elewacją i kolorystyką okien aluminiowych i żaluzji fasadowych, a także – z ogrodzeniem posesji. Na tym tle jeszcze bardziej wyeksponowana zostaje zieleń wokół inwestycji i piękny zadany ogród.

Z dużymi oknami i wygodnymi osłonami

Jedną z charakterystycznych cech nowoczesnych domów są wielogabarytowe przeszklenia. Dziś okna powinny nie tylko spełniać wysokie parametry cieplne, zapewniać bezpieczeństwo czy być funkcjonalne, ale również stanowić element dekoracji całego budynku. Nierzadko zdarza się, że to właśnie duże okna nadają charakteru i sznytu całemu domu.

Inwestor zdecydował się na okna aluminiowe FEN 86A, które kolorystycznie są powiązane z bramą garażową i żaluzjami. Ten typ produktu świetnie spełnia się  w przypadku dużych przeszkleń, ale też jest łatwy w konserwacji i odporny na trudne warunki atmosferyczne.

W tym budynku szkło odgrywa pierwsze skrzypce. Praktycznie cała fasada to okna aluminiowe.

Rozwiązanie, które kiedyś dedykowane było inwestycjom przemysłowym, dziś przeżywa swoje drugie, jako element nowoczesnego domu. Za co Polacy pokochali żaluzje fasadowe?

  • Umożliwiają swobodną kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczeń światła, bez konieczności całkowitego zaciemniania wnętrza.
  • Technologia smart umożliwia wygodne sterowanie osłonami z poziomu aplikacji myKRISPOL w smartfonie.
  • Dopasowanie kolorystyczne do pozostałych elementów zapewnia pożądaną spójność całej inwestycji.

Dom w stylu nowoczesnym aranżacje

Czy stolarka otworowa ma wpływ na aranżacje wnętrza? Oczywiście! Możliwość okleinowania okien z obu stron, sprawia, że ten element jest już nie tylko istotny w kontekście doboru do elewacji, ale również stylu, na który inwestor decyduje się we wnętrzu.

Szklane drzwi wejściowe to światło w przedsionku, a także bardzo oryginalny element wystroju.

W tym domu nie ma miejsca na przypadkowość. Zaaranżowany korytarz stał się miejscem do ćwiczeń, jednak i tu nie brakuje stylu właścicieli – przepiękny obraz dodaje minimalistycznej przestrzeni charakteru.

Salon to miejsce, w którym najczęściej przyjmujemy gości. Wielkogabarytowe przeszklenie to wygodne wyjście do strefy ogrodu.

Sprytnym rozwiązaniem jest również zastosowanie okna tarasowego w strefie jadalni. Podczas miesięcy letnich w prosty sposób można stworzyć przestrzeń bez barier, otwartą na piękny ogród.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.