# Aktualności

19.04.24

Mistrzowski set z Marką KRISHOME: Siatkówka w ścisłej czołówce Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku?

Trwa 89. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Przed rokiem reprezentacja Polski siatkarzy została drużyną roku, a Kamil Semeniuk był czwartym sportowcem Polski 2022 roku. W tym roku zanosi się, że znowu siatkarze i siatkarki będą na topie!

W plebiscycie można głosować za pomocą tradycyjnych kuponów do 23 grudnia 2023 roku. Kupony publikowane będą w „Przeglądzie Sportowym”, w wydaniach specjalnych oraz w wybranych wydaniach dziennika „Fakt” i „Fakt TV”. Do 5 stycznia 2024, do godz. 12.00, trwać będzie głosowanie online na stronach www.plebiscyt.przegladsportowy.pl i www.polsatsport.pl, a poprzez SMS-y do 5 stycznia 2024, do godz. 16.00. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2023 roku ustalona zostanie w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu. Telewizja Polsat będzie prezentować również na swoich antenach sylwetki nominowanych sportowców.

Laureatów 89. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku poznamy 6 stycznia 2024 roku podczas Gali Mistrzów Sportu. – Szczególnie warte wyróżnienia są tegoroczne sukcesy drużynowe, na co wielki wpływ miała też doskonała praca trenerów. W związku z tym postanowiliśmy, że w kategoriach Drużyna Roku i Trener Roku zaproponujemy wyjątkowo po pięć nominacji – powiedział Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.                                                                                                                                                  

Szczególnie warte wyróżnienia są tegoroczne sukcesy drużynowe, na co wielki wpływ miała też doskonała praca trenerów. W związku z tym postanowiliśmy, że w kategoriach Drużyna Roku i Trener Roku zaproponujemy wyjątkowo po pięć nominacji.

Paweł Wołosik
Redaktor naczelny Przeglądu Sportowego

Możemy być pewni, że wśród nominowanych znajdzie się drużyna lub nawet dwie biało-czerwone drużyny siatkówki, bowiem panowie i panie wywalczyli awans na igrzyska w Paryżu, nasze siatkarki zdobyły pierwszy, historyczny brąz Ligi Narodów, a siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia triumfowali w Lidze Narodów i mistrzostwach Europy! Nie zapominajmy też o Grupie Azoty ZAKSIE, która po raz trzeci z rzędu triumfowała w Lidze Mistrzów! Warto też przypomnieć, że przed rokiem reprezentacja Polski siatkarzy po raz trzeci została drużyną roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji „Polsat”. Aż 12 z 14 graczy z ówczesnej biało-czerwonej ekipy trenera Nikoli Grbicia występowało w naszej PlusLidze, wspieranej przez Markę KRSIHOME.

W tym roku wśród nominowanych sportowców do najlepszej dwudziestki znaleźli się siatkarze: Magda Stysiak i Aleksander Śliwka oraz Michał Bryl i Bartosz Łosiak – siatkówka plażowa. Śliwka w 2023 roki zdobył TAURON Puchar Polski (rozgrywki wspierane przez Markę KRISHOME), wicemistrzostwo Polski, a później z reprezentacją Polski awansował na igrzyska, wygrał Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, by w listopadzie wywalczyć jeszcze AL-KO Superpuchar Polski. Przed rokiem Kamil Semeniuk był czwarty, tym razem kapitan Grupy Azoty ZAKSY ma realne szanse na plebiscytowe podium.

Nominowani w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku

(kolejność alfabetyczna):

 1. Michał Bryl, Bartosz Łosiak – siatkówka plażowa
 2. Krzysztof Chmielewski – pływanie
 3. Krystian Dziubiński – hokej na lodzie
 4. Hubert Hurkacz – tenis
 5. Natalia Kaczmarek – lekkoatletyka
 6. Martyna Klatt, Helena Wiśniewska – kajakarstwo
 7. Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska, Ewa Trzebińska – szermierka
 8. Dawid Kubacki – skoki narciarskie
 9. Oskar Kwiatkowski – snowboard
 10. Robert Lewandowski – piłka nożna
 11. Magda Linette – tenis
 12. Adrian Meronk – golf
 13. Wojciech Nowicki – lekkoatletyka
 14. Mateusz Ponitka – koszykówka
 15. Magdalena Stysiak – piłka siatkowa
 16. Ewa Swoboda – lekkoatletyka
 17. Aleksander Śliwka – piłka siatkowa
 18. Iga Świątek – tenis
 19. Bartosz Zmarzlik – żużel
 20. Piotr Żyła – skoki narciarskie

Idea Plebiscytu narodziła się w 1926 roku z inicjatywy ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” Kazimierza Wierzyńskiego. Postanowiono, aby w plebiscycie czytelniczym wybierać corocznie dziesięciu najlepszych sportowców Polski, z których pierwszy zyska miano Sportowca Roku. Wśród zwycięzców Plebiscytu znaleźli się legendarni polscy atleci tworzący historię światowego sportu – zarówno bohaterowie 20-lecia międzywojennego, jak Halina Konopacka, Jadwiga Jędrzejowska, Janusz Kusociński, Wacław Kuchar czy Stanisław Marusarz, sławy powojenne – Irena Szewińska, Janusz Sidło, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Boniek, jak i współcześni herosi sportowych aren z Justyną Kowalczyk, Otylią Jędrzejczak, Adamem Małyszem, Anitą Włodarczyk, Kamilem Stochem, Bartoszem Kurkiem, Bartoszem Zmarzlikiem, Robertem Lewandowskim i Igą Światek na czele.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie – zaledwie rok wcześniej szwedzki dziennik „Svenska Dagbladet” zaczął przyznawać nagrody najlepszemu sportowcowi lub zespołowi roku. Nagrody te przyznawane są nieprzerwanie od 1925 roku.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.