13 pytań o bramę garażową z wyszukiwarki Google

Pytanie 1: Kiedy montujmy bramę garażową? Brama przed czy po tynkach?

Idealną sytuacją byłoby zamontowanie bramy po całkowitym wykończeniu garażu, tym bardziej że sam montaż bramy należy do wyjątkowo „czystych” prac. Reasumując: po tynkach.

Pytanie 2: Brama — gdzie zasilanie?

To zależy, jaki rodzaj napędu zastosujemy. Większość napędów szynowych wymaga gniazdka na suficie, ale w ofercie KRISPOL są też napędy, które umożliwiają podłączenie i włączanie napędu z gniazdka umieszczonego w ścianie. Pamiętajmy również o wyposażeniu dodatkowym, takim jak: fotokomórki, dodatkowe oświetlenie.

Warto o tę kwestię dopytać na etapie oferty.

Pytanie 3: Jak wyregulować bramę garażową?

Szeroko zadane pytanie, gdyż powinniśmy najpierw zastanowić się nad przyczyną niewłaściwej pracy bramy. W tym przypadku często najrozsądniej jest wezwać fachowy serwis, aby uniknąć uszkodzenia produktu.
Zanim jednak wezwiemy specjalistów, odpowiedzmy sobie na pytanie: kiedy czyściliśmy i konserwowaliśmy naszą bramę, szczególnie – czy robiliśmy to po montażu i zakończeniu prac na budowie. Odsyłamy na nasz kanał na Youtubie, gdzie umieściliśmy materiał video, krok po kroku pokazujący, jak te prace powinny przebiegać – ZOBACZ FILM.

Pytanie 4: Jak uszczelnić bramę garażową?

Najlepszym sposobem jest oczywiście…wybór ciepłego montażu bramy jeszcze na etapie zakupu produktu. Natomiast, jeśli brama jest już zamontowana – powinniśmy w pierwszej kolejności doprecyzować, jakie uszczelnienie mamy na myśli, czy tuż po montażu – wynikające z błędnego zamontowania produktu – niestety takie sytuacje mają też miejsce (zwłaszcza jeśli inwestor decyduje się na oddanie montażu w ręce niesprawdzonych ekip), czy wynikające z procesów eksploatacyjnych. W obu przypadkach najbezpieczniej jest wezwać profesjonalną ekipę. Odradzamy stosowanie złotych rad pseudo specjalistów – pianka i silikon nie są remedium na całe zło tego świata. Więcej na temat ciepłego montażu bramy znajdziesz w naszym filmie – ZOBACZ FILM.

Pytanie 5: Brama garażowa – do niskiego nadproża

W przypadku oferty KRISPOL minimalne nadproże to już 80 mm. W celu dopasowania wymiarów bramy do oczekiwań inwestora, należy zgłosić się do najbliższego Salonu KRISHOME. Listę punktów można znaleźć tu: https://krispol.pl/salony/

Pytanie 6: Brama garażowa z montażem cena

Na wycenę składa się wiele czynników, między innymi:

  • rodzaj bramy,
  • wymiar, kolorystyka,
  • system prowadzeń,
  • system montażu,
  • dobór automatyki.

Przy tylu zmiennych nie jest możliwe podanie konkretnej ceny bramy. Najprościej wycenić bramę w Salonie KRISHOME, lub wypełniając formularz na stronie: https://krispol.pl/salony/

Pytanie 7: Brama garażowa – malowana czy okleinowana?

Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki, np. okien PVC, drzwi zewnętrznych, osłon. Okleina sama w sobie stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą panel garażowy – np. przed mikro uderzeniami np. piłką w panel bramy – wówczas nie zdarzają się odpryski, a dodatkowo to również ochrona przed promieniami UV i trwałość koloru.

Malowaną  na kolor z palety RAL bramę warto wybrać, kiedy zależy nam na nietypowym kolorze.

Pytanie 8: Brama do garażu dwustanowiskowego

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy wiedzieć, jak będzie usytuowany nasz garaż. Jeśli jest częścią domu, musimy zadbać o jego izolację. Jedna duża brama, np. o wymiarach 5000 × 2250 mm, będzie miała lepszy współczynnik przenikania ciepła niż dwie mniejsze bramy – 2500 × 2250 mm. Jednak w codziennej eksploatacji dwie bramy mogą się okazać korzystniejszym rozwiązaniem. Przy codziennym wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu do garażu będziemy każdorazowo otwierać tylko jedną, mniejszą bramę, co ograniczy straty ciepła.  Zakup dwóch bram i napędów wiąże się z większym wydatkiem, lecz przy częstym otwieraniu bram pozwoli na późniejsze oszczędności.

Jeśli garaż jest odrębnym budynkiem i jego izolacja cieplna nie ma znaczenia, lepszym i  tańszym rozwiązaniem będzie jedna większa brama.

Pytanie 9:  Brama garażowa czyste powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze istnieje możliwość wymiany bramy garażowej. Nowy produkt musi spełniać wymogi WT2021, czyli osiągać Uw na poziomie nie wyższym niż 1,1 m2 x K. W tym przypadku zarówno brama garażowa KRISPOL VENTE 60 K2R, jak i brama garażowa KRISPOL VENTE 40 K2R znajdują się również na Zielonej Liście Produktów i Materiałów, które są rekomendowane do programu. Odsyłamy na stronę: https://lista-zum.ios.edu.pl/

Pytanie 10: Brama garażowa odbija

Przyczyn może być kilka. Najczęstsza i najbardziej prozaiczna, to zanieczyszczona i ciężko pracująca brama, która uniemożliwia prawidłową pracę napędu, tu odsyłamy ponownie do konserwacji i regulacji bramy: https://krispol.pl/konserwacja-i-czyszczenie-bramy-garazowej/

Kolejną przyczyną może być sam napęd – który np. pod wpływem wyładowań atmosferycznych, mógł się rozładować, wówczas wykwalifikowany specjalista, powinien zaprogramować napęd.

Czasami, choć nikt się tego nie spodziewa, przyczyną mogą być PAJĄKI i pajęczyny na fotokomórkach, polecamy sprawdzić czystość.

Pytanie 11: Brama garażowa… i tu nazwa marketu.  Dlaczego warto przemyśleć tę decyzję?

Pamiętajmy, że brama jest urządzeniem. To nie tylko panele w kolorze złoty dąb czy antracyt, ale odpowiedni system prowadzeń, montażu i serwisu posprzedażowego, które zapewnią nam długotrwałe zadowolenie z produktu, często eksploatowanego każdego dnia. Czy w supermarkecie inwestor spotka wyspecjalizowaną ekipę serwisową? Z pewnością nie. Oprócz aspektów praktycznych, warto mieć na uwadze również bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. Nieodpowiedni produkt, w dodatku źle zamontowany, może doprowadzić do tragedii.

Pytanie 12: Brama garażowa z napędem

Brama z napędem to już standard, a inwestorzy oczekują jeszcze większego poziomu wygody –  który zapewnia między innymi aplikacja myKRISPOL w smartfonie, pozwalająca na zarządzanie produktem z dowolnego miejsca. Taka funkcja przyda się w wielu sytuacjach – pozwoli np. na zdalne otwieranie bramy podczas nieobecności w domu, czy wietrzenie pomieszczenia.

Pytanie 13: Brama garażowa do warsztatu

Należy zastanowić się nad tym, jak często brama będzie otwierana. Jeśli zamierzamy ją intensywnie eksploatować, a zarazem zależy nam na designie, bo np. warsztat znajduje się w pobliżu domu – firma KRISPOL posiada w swojej ofercie produkt, który wizualnie nawiązuje do bramy garażowej, ale posiada osprzęt i wytrzymałość bram przemysłowych. W zależności od potrzeb – oferujemy bramy i kraty przemysłowe, dostosowane do każdych, nawet najbardziej wymagających warunków pracy.