# Aktualności

26.04.24

Mistrzowski set z Marką KRISPOL: Developres BELLA DOLINA zdobył pierwsze trofeum w sezonie

Wspaniała, wyrównana walka, pięć setów emocji i wiele kapitalnych akcji – tego wszystkiego dostarczył kibicom mecz o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka. Po raz drugi z rzędu sięgnęła po to trofeum drużyna Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, która po tie-breaku pokonała Grupę Azoty Chemika Police.

W szczecińskiej Netto Arenie spotkały się dwie najmocniejsze drużyny minionych rozgrywek – mistrzynie i wicemistrzynie Polski. Ponad dwa tysiące kibiców oklaskiwało starcie, w którym po obu stronach siatki wystąpiło aż pięć reprezentantek Polski z niedawnych, bardzo udanych dla biało-czerwonych mistrzostw świata. Zdobywający seryjnie mistrzostwa Polski Chemik walczył o Superpuchar po raz ósmy, rzeszowianki drugi raz miały szansę na to trofeum. Mecz – zgodnie z oczekiwaniami – był długi i zacięty, a jego scenariusz przypominał to, co działo się w poprzednim starciu o to trofeum w Lublinie. Wtedy także Chemik prowadził 2-0 w setach, by stracić prowadzenie i przegrać w tie-breaku. Zanim jednak doszło do decydującej bitwy w piątym secie, Chemik przez dwie pierwsze partie grał kapitalnie, a wygrana w drugiej, gdy przegrywał już 16:21, była imponująca. Tyle tylko, że w kolejnych dwóch siatkarki z Rzeszowa zagrały dużo spokojniej, skuteczniej i sprytniej, doprowadzając do piątej partii. W niej także okazały się lepsze.

Mamy nowy zespół i poza zdobyciem trofeum, co jest oczywiście najważniejsze, bardzo mnie ucieszyła reakcja dziewczyn po dwóch przegranych partiach, Nie poddaliśmy się, wytrzymaliśmy to spotkanie mentalnie, mimo że moment był bardzo trudny. To bardzo dobrze wróży na dalszą część rozgrywek.

Stephane Antiga
Trener Developresu BELLA DOLINA

Starcie dwóch eksportowych ekip reprezentujących Polskę w Lidze Mistrzyń dostarczyło mnóstwa emocji, a kluczowe role w obu ekipach odgrywały siatkarki z kraju mistrzyń świata – Serbii. Atakująca Chemika Jovana Brakocević-Canzian w całym spotkaniu zdobyła 25 punktów (46-procentowa skuteczność), a MVP Superpucharu Jelena Blagojević 23 (51-procentowa skuteczność). Po stronie Developresu warto także wyróżnić nową atakującą – Gabrielę Orvosovą, która była najlepiej punktującą siatkarką spotkania (27 oczek).

Fajnie jest tak zaczynać sezon, od wygranej – cieszy się MVP Jelena Blagojević. – To nie był nasz tajnym plan, żeby przegrać dwa sety i uśpić rywalki a potem zaatakować. Po prostu to są dwie równe drużyny i często gramy długie mecze. Teraz wracamy do domu i będzie okazja trochę poświętować, przed rokiem nie zdążyłyśmy bo jechałyśmy krótko z Lublina. teraz będzie Trochę czasu na szampana – dodaje gwiazda jednej z najsilniejszych ekip TAURON Ligi, wspieranej przez Markę KRISPOL.

Jelena Blagojević
Siatkarka Developresu BELLA DOLINA

Mecz w Netto Arenie Szczecin przyciągnął dwa tysiące widzów, którzy po kilku sezonach przerwy znowu mogą na żywo oglądać siatkarki Chemika (w ostatnich sezonach Chemik rozgrywał mecze domowe w Policach – przyp. red.). Tym razem jednak szczecińska hala i głośny doping fanów nie wystarczyły do zwycięstwa.

Na pewno jesteśmy niezadowolone, w końcu przegrałyśmy. Wiem, że mecz miał podobny przebieg do tego z poprzedniej edycji, ale w obu drużynach tak dużo się zmieniło, że nie ma sensu do tego wracać i tego porównywać. Musimy popracować nad swoją grą, bo na pewno nie wygląda jeszcze tak, jak byśmy sobie tego życzyły – dodaje.

Iga Wasilewska
Siatkarka Grupy Azoty Chemika

Triumfatorki z Rzeszowa otrzymały czeka na sto tysięcy złotych, pulę nagród indywidualnych zgarnęła MVP Jelena Blagojević. To drugi w historii AL-KO Superpuchar w historii Developresu, wywalczony w drugim granym przez ten klub meczu o to trofeum.