WAWER HOUSE: WŁASNY SALON STOLARKI SPEŁNIENIEM ZAWODOWYCH AMBICJI

WAWER HOUSE: WŁASNY SALON STOLARKI SPEŁNIENIEM ZAWODOWYCH AMBICJI

Rozmowa ukazała się w serwisie Oknonet.pl
WAWER HOUSE to zespół specjalistów mający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta indywidualnego i instytucjonalnego. Dysponuje własnymi ekipami monterskimi z długoletnią praktyką oraz bogatym zapleczem technicznym. WAWER HOUSE jest partnerem handlowym firmy KRISPOL.

Na pytania odpowiada Sylwester Wawer, właściciel salonu.

Panie Sylwestrze, skąd pomysł, aby zająć się sprzedażą i montażem stolarki otworowej?

Pracowałem w branży przez wiele lat jako przedstawiciel handlowy, a później jako regionalny szef sprzedaży KRISPOL. Naturalną drogą rozwoju, według mnie, było przejście na własną działalność, gdyż w firmie KRISPOL zajmowałem się tworzeniem nowych salonów firmowych. Dostrzegłem więc w tym duże możliwości samorealizacji i postanowiłem sam skorzystać z możliwości prowadzenia salonu sprzedaży stolarki.

Można więc powiedzieć, że jest Pan ekspertem w otwieraniu salonów okiennych. Z własnym biznesem poszło gładko?

Rzeczywiście, można tak powiedzieć. Mimo to początek własnej działalności był dużą niewiadomą, ale wsparcie silnej marki ograniczyło ryzyko niepowodzenia. Długoletnia współpraca z rynkiem stolarki otworowej oraz obserwacja jak prowadzić „biznes” sprawiły, że mogłem ustrzec się wielu błędów. Nadrzędnym priorytetem w naszej firmie jest zadowolenie klienta – jesteśmy jego przewodnikiem przez trudny czas budowy. Doradzamy już od etapu projektu, co pozwala klientom ustrzec się wielu niepotrzebnych, stresowych sytuacji. Budując firmę postawiliśmy na mocne fundamenty, czyli: sprawdzeni dostawcy, kompetentni pracownicy, rzetelność i uczciwość. Takie podejście pozwoliło nam szybko zbudować pozycję na rynku i zapewnić dynamiczny rozwój – w ciągu niedługiego czasu staliśmy się jednym z liderów sprzedaży stolarki na lokalnym rynku.

Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z marką KRISPOL, proszę powiedzieć, jakie produkty oferujecie?

Oferujemy kompleksową ofertę stolarki, tj.: okna, bramy, rolety itp, zapewniając jej jednolitą kolorystykę, długoletnią gwarancję oraz możliwość przetestowania wszystkich produktów przed zakupem. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji.

A jaki był dla waszego salonu rok 2017?

Miniony rok oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki innowacyjnemu podejściu do klientów uzyskaliśmy znaczny wzrost zaufania, co przełożyło się na znaczny wzrost sprzedaży.

Plany na przyszłość?

Wsparcie i rozwój nowo otwartego salonu firmowego w Sosnowcu, naszego drugiego salonu. W dalszych planach jest rozwój zaplecza technicznego magazyn, jeszcze większa profesjonalizacja grup monterskich, a także rozwój i podnoszenie kwalifikacji pracowników.