# Ekspert radzi

05.12.23

Twoje okno tego nie potrafi

Niezależnie od sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujesz, czy masz już swój dom, mieszkanie, czy może dopiero się budujesz. Jednego jesteśmy pewni – twoje stare okno tego nie potrafi. Poniższy artykuł pomoże rozwiać wątpliwości, czym są dobre okna.

Dobre okna charakteryzuje kilka podstawowych cech takich jak ponadprzeciętna termoizolacja, wysoka estetyka, bezpieczeństwo i duża wygoda użytkowania. Projektujemy rozwiązania nowoczesne, dominujące nad oknami starego typu w kilku kluczowych kwestiach.

Energooszczędność w (trzyszybowym) pakiecie

Nowoczesne okna składają się z około 40 elementów. Każdy z nich ma ogromny wpływ na energooszczędność. Największym z elementów jest szyba. W nowoczesnych oknach stanowi około 85% powierzchni. W produktach KRISPOL montowane są szyby zespolone, które składają się z kilku tafli szkła i są doskonałą barierą termoizolacyjną, działającą w obie strony. Istnieje również możliwość wyposażenia okien w specjalną folię, poprawiającą ich dźwiękoszczelność i wymiernie wpływającą na akustykę w domu.

okna KRISPOL - pakiet 3 szybowy

Jakie korzyści daje trzyszybowy pakiet? To więcej ciepła w domu podczas zimowych dni i przyjemny chłód w pomieszczeniach latem. Argon, który ma dużo większą od powietrza gęstość i niższą przewodność cieplną jest gazem technicznym używanym w produkcji nowoczesnych okien. Dzięki niemu przewodnictwo cieplne szyby w takim pakiecie obniża się o około 33%. Atutem nowoczesnych okien jest też ciepła ramka, czyli tzw. dystans pomiędzy szybami. Redukuje efekt skraplania się pary wodnej na szybach i zmniejsza współczynnik przenikania ciepła Uw zwłaszcza, gdy jest to ramka wykonana z tworzywa.

przewodnictwo cieplne okna
przewodnictwo cieplne szyby

Bezpieczeństwo na medal

Nowoczesne okna KRISPOL to nie tylko energooszczędność, ale także nieprzeciętne bezpieczeństwo. Okna KRISPOL to produkty innowacyjne, idealnie wpisujące się w aktualny trend budownictwa inteligentnego. Ponadto cechuje je wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z ciekawych rozwiązań stosowanych w naszych oknach jest specjalny system hamulca w klamce, który umożliwia blokadę okna w dowolnej pozycji.

ogranicznik otwarcia okna
nawiewnik okna aereco

Nasze okna wyposażyliśmy również w pilota. Przy jego pomocy można rozszczelnić je zdalnie na całym obwodzie.

Warto dodać, że w oknach KRISPOL montujemy automatyczne nawiewniki. Te wszystkie rozwiązania zapewniają odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza w domu, nie zmieniając przy tym walorów antywłamaniowych okien.

Estetyka, która zachwyca

WINKHAUS ZAWIASY OKIENNE

Nowoczesny produkt to taki, który poza zaletami użytkowymi łączy w sobie ponadczasową i atrakcyjną estetykę pozostającą w zgodzie z oczekiwaniami i marzeniami klienta. Zadbaliśmy o to, aby okna KRISPOL oprócz wspomnianych nowinek technologicznych cechowały się nienagannym wyglądem, nadając profilom subtelny i elegancki kształt.

Wbrew pozorom w estetycznej sferze produktu także liczą się sprytne rozwiązania, jak np. zawiasy ukryte w ramie okna.

Nowoczesne okna KRISPOL dostępne są w ponad 40 okleinach i pełnej palecie barw. Dzięki zastosowaniu systemu bikolor istnieje możliwość dowolnego łączenia barw w zależności od koloru wnętrza domu i elewacji. Okna wykonujemy również w nietypowych kształtach- to projekt domu i wyobraźnia klienta decydują o ostatecznym wyglądzie produktu.

Także pozostałe produkty firmy KRISPOL- bramy, rolety i drzwi są dostępne w pełnej palecie barw, tak aby zachować spójność kolorystyczną całego projektu.

Nowoczesne okna KRISPOL to gwarancja spokoju na co dzień, przez długie lata.

Sprawdź także inne produkty marki KRISPOL:

Czytaj także:

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.