# Okna

28.02.24

Rozwiązania z widokiem na przyszłość. Poznaj możliwości stolarki aluminiowej od KRISPOL

Do niedawna stolarka aluminiowa była spotykana wyłącznie w obiektach komercyjnych. Prywatni inwestorzy wybierali okna z drewna bądź tworzyw sztucznych. Współcześnie w polskich domach coraz częściej pojawiają się modele aluminiowe, pozwalające wykonać każdą nietypową realizację według wizji przyszłego właściciela domu – bez kompromisów. Wyjątkowego znaczenia również nabiera design – nowoczesne i eleganckie okna aluminiowe to wizytówka każdego domu.

Zalety stolarki aluminiowej

Stolarka aluminiowa posiada ciepły system profili, charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, a także dopracowaną w każdym szczególe konstrukcją spełniającą normy antywłamaniowe. Wytrzymałość profili pozwala na montowanie grubych szyb o wysokości i szerokości do kilku metrów. Dzięki unikalnej technologii okleinowania profili aluminiowych możliwe jest osiągnięcie spójności kolorystycznej całego kompletu stolarki. Inwestor może miksować stolarkę aluminiową z PVC optymalizując tym samym koszty budowy.

Jak widać, możliwości jest wiele. Co to oznacza dla projektujących i budujących? Zdecydowanie powinni zaprzyjaźnić się z aluminium i wykorzystywać ją w swoich planach i inwestycjach. Oto kilka powodów:

  • Posiada idealną  relację jakości do ceny
  • Jest trwała i szczelna, a co za tym idzie, energooszczędna
  • Jest piękna i dostępna w wielu designerskich wariantów

Zielony design XXI wieku

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje wyjątkowy design. Duże przeszklenia są coraz częstszym elementem domów jednorodzinnych i występują w roli łącznika między salonem a ogrodem. Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku i zacierają podział między wnętrzem, a krajobrazem za oknem – dają poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni. Im mniej widoczne jest to połączenie, tym lepszy efekt.

Coraz bardziej estetyczne rozwiązania są możliwe dzięki zaawansowanym technologiom. Aluminium jest nowoczesnym materiałem, który znakomicie wpisuje się w obecne trendy budownictwa ekonomicznego i ekologicznego.

Do produkcji nowoczesnych okien i drzwi używa się materiału izolacyjnego o wysokich parametrach termicznych, odporności na obciążenia wiatrem i wodoszczelności. Aluminiowa stolarka do domów energooszczędnych znacznie ogranicza straty ciepła i jednocześnie pozwala na maksymalne doświetlenie wnętrz światłem naturalnym. W celu uniknięcia nadmiernego nasłonecznienia i nagrzania pomieszczeń inwestorzy decydują się również na zamontowanie żaluzji lub rolety zewnętrznych, które również pozytywnie wpływają na termikę w domu. Przyszłością budownictwa jest zatem zielona technologia.

Rozwiązania z widokiem na przyszłość

Obecnie nowoczesne budownictwo musi spełniać trzy główne kryteria. To funkcjonalność, oszczędność i ciekawy design. Oczekiwania przyszłych mieszkańców skoncentrowane są na uzyskaniu jak największego komfortu i wygody użytkowania, a to może zapewnić odpowiednio dobrany komplet stolarki wykonany z bezpiecznych dla środowiska materiały i zintegrowana z nimi automatyka.

🎧 Podcast – Odcinek #7 – Rozwiązania z widokiem na przyszłość

Czytaj także:

Czy wybór okien aluminiowych do domu to dobry pomysł? Przekonaj się!

7 najczęściej zadawanych pytań o duże okna

Aluminiowe żaluzje fasadowe – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Drzwi aluminiowe zewnętrzne – dlaczego to najlepszy wybór?

Stolarka aluminiowa czy PVC? Poznaj zalety obu rozwiązań

Stolarka aluminiowa – przyszłość budownictwa?

Doskonałe od wieków. Poznaj aluminium na miarę współczesnych okien

Design i jakość – okna aluminiowe od KRISPOL obsypane nagrodami

Stolarka aluminiowa FEN86A od KRISPOL

Nowa gwiazda termomodernizacji od KRISPOL. Drzwi aluminiowe SOLANO 86 z panelem wsadowym

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.