NASZ AMBASADOR ZBIERA WYRÓŻNIENIA

NASZ AMBASADOR ZBIERA WYRÓŻNIENIA

Oceny, opinie, komentarze – jest tego wiele. Łukasz Piszczek po fantastycznym meczu przeciwko VfL Wolfsburg znalazł się na ustach wszystkich piłkarskich mediów.

Popularny “Kicker” przyznał Piszczkowi miano gracza spotkania wystawiając mu notę 1,5 (gdzie 1 to “klasa światowa”) i po raz trzeci w tym sezonie umieścił go w najlepszej jedenastce kolejki. “Bild am Sonntag” nie miał złudzeń, że Łukasz zagrał na poziomie klasy światowej i tam znajdziemy notę 1 przy nazwisku Piszczek, podobnie jak w “Ruhr Nachrichten”, gdzie również w głosowaniu czytelników był najlepiej ocenianym piłkarzem starcia z Wolfsburgiem osiagając średnią 1,4 przy blisko 600 głosach fanów. Na stronie “whoscored.com” obrońca BVB został ogłoszony najlepszym graczem całej kolejki Bundesligi z notą 9.1 w skali 1-10, a portal “Goal.com” w skali 1-5 wystawił naszemu zawodnikowi ocenę 4,5.

lukasz-piszczek-bvbfot. BVB.de

Pochwał nie szczędzili także kolega z zespołu Marcel Schmelzer:

– Obecny rok jest naprawdę piękny dla Łukasza. Naprawdę muszę to powiedzieć: On jest naszym drugim najlepszym strzelcem. To coś niesamowitego – powiedział Schmelzer. Łukasz jest naszą ogromną bronią, zwłaszcza przy stałych fragmentach. Bardzo dobrze czuje się z przodu. Jest bardzo ważny dla naszego zespołu. Jest bardzo inteligentny, wie jak się ustawić i ma nosa do sytuacji bramkowych. Bardzo się cieszę, że Łukasz jest tak skuteczny w tym sezonie – przede wszystkim dlatego, że mam go w swoim zespole również w menadżerze (śmiech).

oraz Thomas Tuchel, trener BVB:

– Podołaliśmy temu, zagraliśmy z pełną koncentracją. Wykreowaliśmy mnóstwo szans i nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele – powiedział niemiecki szkoleniowiec. Aktualnie jesteśmy bardzo sumienni i zdyscyplinowani w obronie. Łukasz Piszczek jest obecnie w wybitnej formie. Dziś i z Benficą zagrał wspaniale i uosabia wszystko, co wyróżnia BVB – zakończył Tuchel.

Autor: socialnet