# Aktualności

29.11.23

Mistrzowski set z marką KRISHOME: TAURON Liga wystartuje napędzana awansem na igrzyska w Paryżu!

Szykuje się niezwykle emocjonujący sezon TAURON Ligi, wspieranej przez markę KRIOSHOME. Najlepsza kobieca liga w naszym kraju rozpoczyna rywalizację już w najbliższą niedzielę 8 października. Zagra w niej aż 10 siatkarek, które niedawno w fantastyczny sposób wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Będą też zagraniczne mistrzynie świata, olimpijskie czy Europy. Szykują się wielkie emocje!

W tym sezonie reprezentacyjnym biało-czerwone siatkarki oczarowały – po raz pierwszy stanęły na podium Ligi Narodów i po 16 latach przerwy awansowały na igrzyska olimpijskie! Co ważne, zdecydowaną większość w kadrze stanowiły zawodniczki występujące we wspieranej przez markę KRISHOME – TAURON Lidze. Katarzyna Wenerska, Martyna Łukasik czy Magdalena Jurczyk pokazały, że są w stanie jak równe z równymi rywalizować z przeciwniczkami grającymi w najbogatszych ligach na świecie.

Jestem przekonany, że sukces przełoży się to na większe zainteresowanie TAURON Ligą. Potencjał jest duży, co potwierdza frekwencja na meczach Polek w turnieju kwalifikacyjnym w Łodzi. Trzy ostatnie starcia w Atlas Arenie obejrzało 30 tysięcy kibiców!

Artur Popko
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Takiego samego zdania jest Kamila Witkowska:

Bardzo się cieszę, że udało nam się awansować, dodatkowo grając w Łodzi, przed naszymi wspaniałymi kibicami – mówi Kamila Witkowska, środkowa mistrzyń Polski ŁKS Commercecon Łódź, jedna z siatkarek, które wywalczyły awans na igrzyska. – Chcemy jak najlepiej grać w TAURON Lidze, żeby zasłużyć na miejsce w dwunastce na igrzyska. Przede wszystkim powinniśmy się tym czasem cieszyć, bo dawno w naszej kobiecej siatkówce nie było takich sukcesów. Mam nadzieję, że ta passa zostanie podtrzymana, a zainteresowanie naszą ligą będzie rosło.

Kamila Witkowska
Siatkarka ŁKS Commercecon Łódź

Poza dziesięcioma kadrowiczkami, które zdobyły przepustki do Paryża, w naszej rodzimej lidze zobaczymy jeszcze sporo gwiazd z zagranicy. Do Polski trafiło kilka świetnych zawodniczek. Najbardziej imponujące CV ma Ding Xia, nowa rozgrywająca Grupy Azoty Chemika Police. Aktualna reprezentantka Chin w tym sezonie zdobyła srebrny medal Ligi Narodów, a wcześniej była mistrzynią olimpijską (w 2016 roku), dwa razy zdobywała Puchar Świata, a sześć lat temu zdobyła Puchar Wielkich Mistrzyń. 33-letnia siatkarka spędziła dotychczasową karierę w klubie Liaoning. Jeśli chodzi o liczbę i wagę trofeów, z Ding Xia może rywalizować Ana Bjelica, atakująca Grot Budowlanych Łódź. Serbka jest dwukrotną mistrzynią świata i Europy, ma też na koncie brąz igrzysk olimpijskich w Tokio, zaś w tym sezonie zdobyła z reprezentacją wicemistrzostwo Europy i awansowała na igrzyska w Paryżu. Oczywiście w kadrze jest zmienniczką Tijany Bosković, lecz w Serbii na powołania do reprezentacji trzeba sobie zasłużyć, gdyż konkurencja jest duża. Pojawią się w TAURON Lidze też takie siatkarki, jak Hilary Howe z MOYA Radomki Radom, Andrea Mitrovic z Grot Budowlanych, Lucija Mlinar i atakująca Dajana Bosković z Energii MKS Kalisz, czy Bruna Honorio i Elizabet Inneh-Varga w Grupie Azoty Chemiku Police. Gwiazd i emocji z pewnością nie zabraknie!

TAURON Liga liczy 12 drużyn, mistrzostwa Polski bronić będzie ŁKS Commercecon Łódź, to już osiemnasty sezon w historii zawodowej ligi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, gdy KS Pałac Bydgoszcz zmierzy się z wicemistrzyniami Polski z Rzeszowa. Hitem pierwszej serii gier będą derby Łodzi, które odbędą się w poniedziałek. Z trzech starć w każdej kolejce transmisje przeprowadzi Polsat Sport, pozostałe mecze będą dostępne na platformie Polsat Box Go.

Wszystko o lidze: www.tauronliga.pl

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.