# Aktualności

12.04.24

Mistrzowski set z Marką KRISHOME: Klubowa siatkówka w Polsce znowu czaruje!

Fantastyczna atmosfera na trybunach, rekord frekwencji w największej polskiej hali, kapitalna gra Aluronu CMC Warty Zawiercie i pierwsze w historii klubu trofeum. Weekend z najlepszą klubową siatkówką w Krakowie zostanie zapamiętany na długo.

Do wielkiego turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski – którego sponsorem jest Marka KRISHOME – awansowały Jastrzębski Węgiel, BOGDANKA LUK Lublin, Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie. W TAURON Arenie Kraków zabrakło czterokrotnych z rzędu triumfatorów pucharu – Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To jednak wcale nie sprawiło, by zainteresowanie finałami było mniejsze, wręcz przeciwnie, najlepsi polscy kibice tłumnie wypełnili halę i ustanowili kolejny rekord.

Już w sobotę w TAURON Arenie Kraków pierwszy półfinałowy mecz (Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 BOGDANKĘ LUK) oglądało 9143 widzów, na drugim było 10 264 fanów. To była wyższa frekwencja niż przed rokiem, gdy w trakcie niedzielnego finału mecz oglądało historyczne 11815 kibiców – jak dotąd była to rekordowa widownia z udziałem klubów PlusLigi. W niedzielę w największej polskiej hali spodziewano się jeszcze wyższej frekwencji i tak się rzeczywiście stało. Rekord został jeszcze wyśrubowany, bo 3 marca 2024 na trybunach zasiadło aż 13 935 widzów!

Bardzo dziękuję wspaniałym fanom i wszystkim sponsorom oraz partnerom za pomoc w tym, bo nasze pucharowe finały wypadły aż tak okazale. Oglądaliśmy ciekawe sportowe widowiska, a atmosfera w hali była niesamowita. To wspólny sukces całego naszego środowiska i naszych biznesowych partnerów.

Artur Popko
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Jeżeli chodzi o sukces sportowy, najwięcej powodów do radości mieli siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie, którzy po raz pierwszy w historii zagrali w wielkim finale i od razu zwyciężyli. Wcześniej wyeliminowali w półfinale Projekt Warszawa. Przypomnijmy, że stołeczny zespół kilka dni wcześniej zdobył europejski Puchar Challenge. W Krakowie to jednak zawiercianie pokazali wspaniałą siatkówkę, wygrywając z Projektem 3:0, a w wielkim finale 3:1 z mistrzami Polski – półfinalistami tegorocznej Ligi Mistrzów – Jastrzębskim Węglem.

W końcu coś wygraliśmy. Jesteśmy lepsi niż wcześniej w budowie klubu, więc nie można mówić że nam się coś przytrafiło, po prostu zapracowaliśmy i zasłużyliśmy na wygranie pucharu. Bardzo lubię formułę pucharową, ale dotąd bez wzajemności. W piątek powiedziałem na rozruchu, że czuję jakieś wibracje i faktycznie, tym razem było z wzajemnością – dodaje prezes, który ma ambitne plany na dalszy rozwój drużyny. W Krakowie przyznał, że Aluron jest zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Polski Wilfredo Leona.

Kryspin Baran
Prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie

MVP turnieju finałowego został środkowy Aluronu CMC Miłosz Zniszczoł, który zagrał kapitalne spotkanie – zdobył 11 punktów i walnie przyczynił się do sukcesu ekipy z Zawiercia.

Na pewno tego meczu długo nie zapomnę, po obu stronach siatki gwiazdy występujące na mojej pozycji, więc tym bardziej się cieszę, że ktoś dostrzegł moją grę. Najważniejszy był półfinał, bo czuliśmy że jeśli go wygramy, to napędzeni dobrą energią, damy sobie radę także w finale.

Miłosz Zniszczoł
Siatkarz Aluronu CMC Warty Zawiercie

Już za rok kolejne pucharowe finały w Krakowie, a dzięki wsparciu sponsorów i partnerów, takich jak Marka KRISHOME, możliwe będzie bicie kolejnych rekordów i tworzenie niezapomnianych wrażeń.