# Aktualności

23.02.24

Mistrzowski set z Marką KRISHOME: Blisko dziewięć tysięcy kibiców na ligowym meczu w Gdańsku!

To była niezwykle efektowna kolejka w PlusLidze. W Ergo Arenie starcie Trefla Gdańsk z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle obejrzało aż 8900 kibiców. Chwilę później warszawski Torwar dosłownie pękał w szwach, gdy hitowy mecz Projektu z Jastrzębskim Węglem oglądało 5140 widzów. Ligowa siatkówka przyciąga najlepszych kibiców niczym magnes, a atmosfera na meczach jest niepowtarzalna.

To wyjątkowy rok dla polskiej siatkówki, zarówno tej ligowej – wspieranej przez Markę KRISHOME, jak i reprezentacyjnej. Nasze ligowe drużyny walczyły w wielkim finale Ligi Mistrzów w Turynie (wygrała ZAKSA), reprezentacja mężczyzn triumfowała w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy, a nasze panie wygrały pierwszy medal (brązowy) Ligi Narodów. Do tego obie reprezentacje awansowały na igrzyska olimpijskie. 2023 rok to także sukcesy organizacyjne – pełne kibiców hale śledziły walkę biało-czerwonych w finałach Ligi Narodów w Gdańsku czy w trakcie Memoriału Huberta Wagnera. Mnóstwo fanów było także w Łodzi, gdy Polki walczyły o awans na igrzyska w Paryżu. Takie same sukcesy frekwencyjne święci ligowa siatkówka. Właśnie w tym roku ustanowiony został rekord frekwencji w meczu z udziałem drużyn PlusLigi! Okazało się, że także najlepsze klubowe drużyny są w stanie zapełnić trybuny jednego z największych obiektów w kraju. Poprzedni najlepszy wynik drużyn PlusLigi został ustanowiony jesienią 2014 roku, podczas rozegranego w łódzkiej Atlas Arenie spotkania PlusLigi między PGE Skrą Bełchatów, a Asseco Resovią Rzeszów i wynosił 11 tysięcy. A w samym TAURON Pucharze Polski poprzedni rekord wynosił dotychczas 6 800 widzów, ustanowiono go w 2015 roku w Gdańsku.

To jednak nie koniec kapitalnych informacji, bowiem w meczu 11. kolejki PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk a Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle padł kolejny kapitalny wynik – mecz śledziło w Ergo Arenie aż 8900 osób! To najwyższa frekwencja w tym sezonie PlusLigi i jeden z najlepszych wyników w historii ligi!

Cieszymy się, że możemy grać przy tylu kibicach, mecz w Gdańsku to świetna reklama dla PlusLigi i drużyn, które tutaj zagrały. Szkoda, że my nie mogliśmy dać trochę lepszego widowiska, ale pewnie miejscowi kibice są zadowoleni z meczu i wygranej Trefla – dodaje przyjmujący najlepszej drużyny Europy, która obecnie ma ogromne problemy z kontuzjami i do Gdańska musiała przyjechać osłabiona.

Aleksander Śliwka
Kapitan Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Bardzo się cieszę, że mogłem brać udział w takim meczu, widać jak siatkówka jest popularna w naszym kraju. To imponujące, że potrafimy przyciągać aż tylu kibiców i robić taką atmosferę u nas w Gdańsku.

Kamil Droszyński
Siatkarz Trefla Gdańsk

Gdańszczanie ustanowili rekord tego sezonu PlusLigi, zresztą mają najliczniejszą średnią widownię w tych rozgrywkach – prawie 6200 widzów na mecz. Cieszymy się i będziemy dalej pracować, by Ergo Arena wypełniała się jak najliczniej. Kibice to nasza wielka siła i chcemy razem z nimi, we wspaniałej atmosferze, tworzyć niepowtarzalne widowiska.

Dariusz Gadomski
Prezes Trefla Gdańsk

Trefl od dawna potrafi przyciągać kibiców do największej ligowej hali w naszym kraju. Swoje rekordy w poprzednich sezonach ustanawiał przy okazji tzw. meczów kaszubskich, gdy do Ergo Areny zapraszane były dzieci z Kaszub. Do tej pory czeka także do pobicia rekord z 2015 roku, gdy na półfinał mistrzostw Polski z PGE Skrą do Ergo Areny przyszły jeszcze większe tłumy – 14 marca 2015 było 10 550 widzów! W tym sezonie, jeśli Trefl powalczy w play-off ten rekord może zostać załamany!

Tłumy obserwowały także starcie w stolicy, gdzie Projekt Warszawa pokonał 3:1 mistrzów Polski z Jastrzębia-Zdroju. W Torwarze mieliśmy komplet, ponad pięć tysięcy kibiców.

Chciałem podziękować kibicom, czułem się jak na play-offach w zeszłym sezonie, atmosfera była równie znakomita. Dziękujemy za wspaniały doping, mamy nadzieję że w meczach na Torwarze zawsze będzie was tak dużo, a może i więcej, choć nie wiem czy da się tutaj jeszcze kogoś upchnąć.

Jan Firlej
Siatkarz Projektu Warszawa

W marcu 2024 roku kolejny turniej finałowy TAURON Pucharu Polski zostanie rozegrany w TAURON Arenie, tym razem kibice będą mieli udostępnione jeszcze więcej biletów, więc także tutaj jest szansa na nowy rekord rozgrywek wspieranych przez Markę KRISHOME.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.