# Aktualności

29.11.23

Mistrzowski set z Marką KRISHOME: Biało-czerwone siatkarki błyszczą także na ligowych boiskach

To jest historyczny rok dla polskiej kobiecej siatkówki – reprezentacja naszego kraju zdobyła pierwszy brązowy medal w historii swoich występów w Lidze Narodów, a później we wspaniałym stylu wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Teraz siatkarki walczą w rozgrywkach ligowych i nadal spisują się znakomicie. Martyna Łukasik właśnie została wybrana na MVP meczu o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka!

Polki mają za sobą świetny sezon, a swoją dobrą dyspozycję chcą przenieść także na rozgrywki ligowe. W meczu o pierwsze trofeum w sezonie – AL-KO Superpuchar Polski – triumfowały zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police, które 3:1 pokonały ŁKS Commercecon Łódź. W składach aktualnych jeszcze mistrzyń Polski oraz zdobywczyń TAURON Pucharu Polski wystąpiły aż cztery zawodniczki, które niedawno wywalczyły awans na przyszłoroczne igrzyska –  Kamila Witkowska po stronie ŁKS oraz Agnieszka Korneluk, Monika Fedusio i Martyna Łukasik po stronie Chemika. Ta ostatnia została wybrana na najlepszą siatkarkę meczu o Superpuchar, który nosi imię wybitnego trenera naszych „Złotek” – Andrzeja Niemczyka.

Mamy bardzo mocny skład, która z nas nie pojawi się na boisku to z pewnością wnosi coś do gry, to powinno cieszyć nie tylko zawodniczki, ale także trenera, który ma przez to większy wybór. Nasze cele w klubie na ten sezon są wysokie, pierwszy z nich jest już osiągnięty. Gdy wracam myślami do sezonu kadrowego to dostaję ciarek, tak wiele udało nam się osiągnąć. To dalej cieszy i cały czas jest to ogromna motywacja do ciężkiej pracy, którą lubię.

Martyna Łukasik
Siatkarka Grupa Azoty Chemik Police

Przypomnijmy, że historia meczów o Superpuchar Polski siatkarek sięga 2005 roku, gdy w Szamotułach drużyna Centrostal Focus Park Bydgoszcz wygrała z Grześkami Kalisz 3:2. Od tego czasu tylko raz – w 2016 roku – mecz o Superpuchar nie został rozegrany, a od trzech lat o Superpuchar zawsze walczyła Grupa Azoty Chemik Police. Właśnie policzanki, do spółki z Grotem Budowlanymi Łódź, miały przed ostatnim starciem na swoim koncie najwięcej Superpucharów, bo obie te drużyny wygrały po trzy trofea. Teraz Chemik prowadzi w tej klasyfikacji samodzielnie z czterema pucharami na koncie.

Warto dodać, że Grupa Azoty Chemik dobrze wystartowała także we wspieranej przez Markę KRISHOME, TAURON Lidze, mając na koncie trzy zwycięstwa z rzędu.

Już w przyszłym tygodniu, 3 listopada, mecz o AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy, czyli starcie Jastrzębskiego Węgla z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w katowickim Spodku. Na to wydarzenie nie mu już dostępnych biletów, ale dzięki KRISHOME możecie dołączyć do dziesięciu tysięcy kibiców w Spodku. Polska Liga Siatkówki, wspólnie z marką KRISHOME, przygotowały dla Was pięć podwójnych zaproszeń na ten mecz. Co zrobić, żeby mieć szansę na bilety?

To proste: wiemy, że jeśli grają ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, to będzie to kosmiczny mecz, dlatego drużyny potrzebują specjalnego okrzyku, który zagrzeje je do walki. Czekamy na Wasze propozycje w komentarzu pod postem – możecie je opublikować zarówno w formie pisanej, jak i wideo – post tutaj: https://bit.ly/3tPSSxW)

Macie czas do już tylko do soboty 28 października, do godz. 23:59 – wygrywa pięć osób z najciekawszym pomysłem według naszej kapituły. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.