Łukasz Piszczek
książka
„Mentalność sportowca”

Piszczek. To, co naprawdę jest ważne!

Łukasz Piszczek to legenda polskiej piłki nożnej, doskonale znana wszystkim kibicom. Występuje na pozycji prawego obrońcy. Zasłynął jako 66-krotny reprezentant Polski, wybrany do jedenastki stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2008, 2012, 2016 roku i Mundialu 2018. Fani piłki nożnej znają Łukasza Piszczka także jako zawodnika Borusii Dortmund; grając w barwach tego klubu, zdobył m.in. trzy Puchary i trzy Superpuchary Niemiec oraz dwa mistrzostwa. To także jedyny polski obrońca, który brał udział w rozgrywkach finałowych Ligi Mistrzów.  

Nadszedł czas, by idol kibiców opowiedział o tym, jak osiągnął swoją pozycję. „Mentalność sportowca” to pozycja, która w pasjonujący sposób przybliża, co doprowadziło Polaka na sportowe szczyty.  

Książka głównie opiera się na rozmowie z Kamilem Wódką — znanym psychologiem sportu. Razem w opowiadają o tym, jak ważne jest mentalne przygotowanie zawodników, którzy dzięki temu uczą się radzić sobie z presją i pokazywać pełnię swoich możliwości oraz kontynuować karierę mimo trudności i gorszej passy.

Dzięki szczerości piłkarza oraz stylowi pisania autorów jest to wciągająca opowieść o pasji, determinacji, sukcesie, a także kulisach wielkiego futbolu. To obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów Piszczka czy miłośników piłki nożnej; powinni ją poznać wszystkie osoby pragnące osiągnąć sukces w ulubionej dziedzinie, trenerzy, rodzice młodych zawodników i wszystkie osoby związane lub interesujące się sportem.

Dlaczego warto przeczytać „Łukasz Piszczek. Mentalność sportowca”?

„Mentalność sportowca” to pierwsza biografia Piszczka napisana we współpracy z psychologiem sportu. Dzięki temu z książki możemy dowiedzieć się nie tylko faktów biograficznych o tym, jak chłopak z Goczałkowic stał się niemal ikoną futbolu, ale i tego, co tak naprawdę stało za jego sukcesem. 

Książka opisująca historię życia i kariery Piszczka to także cenna pozycja dla trenerów i rodziców młodych sportowców. Dorośli znajdą w niej mnóstwo informacji o tym, jak kierować ich rozwojem, gdy po dzieciakach widać prawdziwą pasję. Pozwala przekonać się, jak wielkie znaczenie ma fakt pokazania pozytywnych wartości związanych ze sportem. Z pewnością przyda się wszystkim, którzy chcą wspierać młodych zawodników i drużyny, w których grają.

Fakt napisania książki we współpracy z Kamilem Wódką sprawia, że możemy wyciągnąć z niej wiele przydatnych informacji na temat psychologicznej strony sportu i roli, jaką budowanie odpowiedniej mentalności odgrywa w osiąganiu coraz lepszych wyników oraz radzeniu sobie z presją, porażkami, a także — co często bywa pomijane – sukcesami. Doświadczony, a zarazem skromny Łukasz Piszczek opowiada, czego jego i resztę chłopaków z drużyn nauczyła współpraca ze specjalistami i trenerami takimi jak Adam Nawałka, Thomas Tuchel czy Jürgen Klopp.

Książka opisuje karierę Piszcza w sposób, który wciągnie nie tylko jego fanów czy zapalonych kibiców piłki nożnej.  

„Mentalność sportowca” opowiada nie tylko o okresie, w którym Łukasz Piszczek odnosił największe sukcesy, ale także o swoich początkach w Goczałkowicach oraz o karierze napastnika, którą rozwijał w pierwszych latach profesjonalnej gry z Zagłębiem Lubin. Jak doszło do tego, że trener wystawił go na bocznej obronie i jak ta zmiana wpłynęła na jego karierę? Jak trafił do Borussii Dortmund, z którą zdobywał piękne bramki? Jakich poświęceń wymagało zagranie w finale Ligi Mistrzów? Jakie plany kontynuacji kariery snuje były zawodnik Borussii Dortmund? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada idol kibiców z Polski, Niemiec i fanów piłki nożnej na całym świecie.

Piszczyk opisuje w niej zwycięstwa i porażki, a także resztę „chłopaków”, z którymi spędził wiele lat na boisku i poza nim. Opowiada m.in. o Erlingu Haalandzie i Jude Bellinghamie. Zdradza, czy niewątpliwy talent tych zawodników był widoczny od razu i ile zależy od tego, na jakiej pozycji gra dana osoba.  

Na kolejnych stronach mnóstwo miejsca poświęcono znaczeniu, jakie dla młodego zawodnika ma odpowiednie wsparcie bliskich, opiekunów i trenerów — szczególnie tych pierwszych, jeszcze przed wejściem do świata profesjonalnej piłki. Co ważne, autor w książce „Mentalność sportowca” opowiada nie tylko o sukcesach, ale i porażkach, takich jak nieudany występ reprezentacji na mundialu 2018 mimo udanych występów na Euro 2016. Łukasz Piszczek wraca do swoich początków — od gry z Gwarkiem Zabrze, poprzez przygodę w Herthcie Berlin, po fascynującą karierę w Borussi Dortmund i reprezentacji Polski.

„Mentalność sportowca” to snuta w porywający, a zarazem skromny sposób opowieść o karierze napastnika i obrońcy. Historia sukcesu Łukasza Piszczka stanowi otoczkę dla przybliżenia problemów i wyzwań, z jakimi trzeba się zmierzyć w zawodowym sporcie – nie tylko piłce nożnej. Dlatego powinni ją poznać nie tylko kibice, ale i wszyscy, którzy marzą o sportowej karierze, a także każdy rodzic czy trener młodych sportowców. Odpowiada na najważniejsze pytania o życie, karierę, relacje z przyjaciółmi i współzawodnikami oraz funkcjonowanie w świecie zawodowego sportu zarówno z perspektywy boiska, jak i psychologii sportu.

Recenzje książki Piszczek

Powyższy opis książki „Mentalność sportowca” jako niezwykle wartościowej pozycji potwierdzają także coraz liczniejsze recenzje osób, które miały okazję się z nią zapoznać. Co ważne, egzemplarz recenzencki otrzymali nie tylko krytycy literaccy, ale i zawodnicy oraz trenerzy, którzy mieli okazję współpracować w Piszczkiem na różnych etapach jego kariery.

Kuba Błaszczykowski opisuje ją jako historię o nagrodzie za konsekwencję i trzymanie się własnych wartości. Z kolei recenzja Mateusza Borka wskazuje, że jest to inspirująca opowieść dla młodych ludzi — nie tylko tych, którzy myślą o karierze sportowej — którzy, marząc o sukcesie, powinni mieć na uwadze trudną drogę, która do niego wiedzie, a także o tym, zdając sobie sprawę z możliwości i ograniczeń swojego ciała oraz psychiki można ją sobie ułatwić.

Pełna recenzja znajduje się na stronie Wydawnictwa SQN, które wydaje „Mentalność Sportowca”.  

Kup książkę „Mentalność sportowca” Łukasza Piszczka!

Książka „Mentalność sportowca” autorstwa Łukasza Piszczka i Kamila Wódki ukaże się 26 kwietnia 2023 roku w trzech wersjach: papierowej oraz jako ebook i audiobook. Książka dostępna będzie w najlepszych księgarniach internetowych w Polsce oraz na witrynie Wydawnictwa SQN.

Format: 150 x 215 mm 

Liczba stron: 304 

Oprawa: twarda 

ISBN: 9788383301259

Uwagi: książka z autografami autorów

    Źródło: Łukasz Piszczek, LaBotiga

    Zapisz się na nasz newsletter

    To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.