KRISPOL wspiera Stowarzyszenie Leczymy z Misją

KRISPOL wspiera Stowarzyszenie Leczymy z Misją

KRISPOL_Leczymy_z_Misją

Leczymy z Misją to niezależne stowarzyszenie skupione na pomocy rozwojowej w kenijskich szpitalach misyjnych. Ich cel to prowadzenie szkoleń dla personelu oraz wysyłka sprzętu medycznego. Inicjatywa powstała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a aktualnie tworzy ją 70 studentów kierunków medycznych z całej Polski.

W tym roku będą w Kenii już po raz czwarty, realizując tam 14 wyspecjalizowanych projektów medycznych. Jednym z nich jest projekt opieki nad noworodkiem, który szczególnie wspiera KRISPOL.

Przekazany przez KRISPOL grant umożliwi trójce wolontariuszy, zajmującej się wsparciem pierwszych dni życia dzieci, szkolenie kenijskiego personelu i opiekowanie się najmniejszymi pacjentami przez dwa wakacyjne miesiące.

 

“Dzięki bezinteresownemu wsparciu firmy KRISPOL, będziemy mogli odpowiedzieć na podstawowe potrzeby kenijskich szpitali, z którymi już od 4 lat współpracujemy. Poprawa opieki okołoporodowej jest jedną z nich. W Kenii każdego roku ginie prawie 20 razy więcej noworodków niż w Polsce, dlatego mądra pomoc, którą możemy realizować dzięki Państwu jest tam na wagę życia” – tłumaczy Piotr Filberek, Prezes Stowarzyszenia.

„Są w życiu projekty, które nie zawsze mają tło biznesowe, stąd nasze wsparcie dla niezależnego stowarzyszenia Leczymy z Misją. Młodzi studenci medycyny zrobili na nas ogromne wrażenie, swoim zaangażowaniem i optymizmem. Mówiąc wprost warto było im pomóc, aby zrealizowali swój cel – ratowali najmłodszych i edukowali z zakresu opieki nad dzieckiem. Studenci są już w Kenii i podjęli swoją misję.”  – mówi Katarzyna Kozłowska, Kierownik Marketingu, KRISPOL.

Wolontariuszem Stowarzyszenia jest między innymi Witold Czerniak – koordynator projektu opieki nad noworodkiem. Dotychczas udało nam się przeprowadzić szkolenia dla 50 pracowników trzech kenijskich szpitali z zakresu postępowania w sytuacji zagrożenia życia noworodka, koncentrujące się na wsparciu oddechowym, diagnostyce i leczeniu żółtaczki czy opiece nad wcześniakami. SIMBA pragnie dostarczyć sprzęt medyczny potrzebny do realizacji szkoleń oraz niezbędny do funkcjonowania oddziału noworodkowego.

„Markę KRISPOL znam od dzieciństwa, dlatego naturalnym było dla mnie zwrócenie się do nich o pomoc. Wiedziałem, że KRISPOL wspiera liczne inicjatywy powstające w ich bliskim otoczeniu. Po prostu umożliwili wykorzystanie naszego potencjału i chęci pomocy w miejscach gdzie jest to najbardziej potrzebne” – mówi Witold Czerniak.

Leczymy z Misją Witold Czerniak
Projekt S.I.M.B.A. (Smart Infant Management and Breath Aid) skupia się na opiece okołoporodowej noworodka. W swoich działaniach główny nacisk kładzie na szkolenia z resuscytacji krążeniowo – oddechowej noworodka (NLS) oraz pracę na oddziałach noworodkowych w kenijskich szpitalach.