# Pressroom

29.11.23

KRISPOL. Leczymy z misją

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, że budowanie lepszego świata, to nasze wspólne zadanie. Wierzymy, że każda firma powinna angażować się społecznie, dlatego też jednym z obszarów działań KRISPOL jest wsparcie projektu szkoleń z opieki noworodkowej – Newborn Life Support w Krajach Globalnego Południa.

Misją polskich studentów jest edukacja personelu medycznego w Kenii, gdzie śmiertelność noworodków jest bardzo wysoka, a jej bezpośrednią przyczyną jest niewystarczająca opieka. W 2018 roku, m.in. dzięki wsparciu firmy KRISPOL, w ciągu 2 miesięcy studenci z Polski przeszkolili personel pielęgniarski i studentów pielęgniarstwa. Głównym obszarem kursów była resuscytacja noworodka, a także opieka ogólnopediatryczna. To bardzo ważne, gdyż oddziały szpitalne w tym obszarze świata, nie są nastawione na noworodka.

Działania CSR-owe prowadzimy lokalnie, ale staramy się również angażować w globalne inicjatywy. W zeszłym roku oprócz Students’ Medical Aid wsparliśmy również akcję „STOP Hungry”, która ma na celu walkę z głodem i niedożywieniem. Wychodzimy z założenia, że pomoc potrzebującym powinna być na stałe wpisana w działania firmy, często w żartach mówimy o „podatku od sukcesu”. Cieszymy się otwartą polityką Zarządu w tym obszarze.

Katarzyna Kozłowska
Kierownik Marketingu, KRISPOL.

Relację z misji w Kenii można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=8xjPi8Quejo


Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.