Dlaczego warto kupić komplet stolarki dla domu od jednego producenta?

Dlaczego warto kupić komplet stolarki dla domu od jednego producenta?


Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu. Nic dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu:  okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz najcieplejszą bramę garażową o grubości 60 mm. Polecany jest on nie tylko osobom budującym domy energooszczędne i pasywne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

Kluczową rolę przy projektowaniu domu odgrywa stolarka okienno-drzwiowa, osłony, a także brama, zwłaszcza, gdy garaż jest wbudowany w bryłę budynku.

Okna

Pierwszym krokiem przy wyborze stolarki są okna. Mają one niebagatelny wpływ na parametry cieplne oraz stylistykę domu. Liczy się ich liczba, wielkość, kształt, rozmieszczenie, funkcje zastosowanych okuć oraz kolorystyka. Z uwagi na poziom izolacji cieplnej okien, warto zwrócić uwagę na klasę oraz głębokość profili (ma ona większe znaczenie niż liczba komór), a także rodzaj i grubość pakietów szybowych. Okna KRISPOL spełniają najbardziej rygorystyczne normy nowoczesnego budownictwa. W ofercie dostępne są również systemy okien przesuwnych HST i PSK.

 

reklama informator budownictwa_grafiki-02

Rolety

Jeśli dokonamy wyboru okien, to w następnym kroku warto dobrać do nich rolety, które zapewnią komfort i stworzą poczucie intymności w pomieszczeniach. Wśród różnych typów osłon najlepsze właściwości izolacyjne mają rolety zewnętrzne, których najznamienitszym przedstawicielem są rolety do zabudowy, które wymagają zaplanowania już na etapie projektowania domu. Rolety zewnętrzne zapewniają w naszym zmiennym klimacie korzyści zarówno zimą (oszczędności związane w ogrzewaniem), jak i latem (przyjemny chłód oraz ochrona przed nadmiernym nasłonecznianiem pomieszczeń), a podczas nieobecności dają dodatkowe zabezpieczenie.

reklama informator budownictwa_grafiki-03

Drzwi

Dokonaliśmy już wyboru okien oraz rolet, przyszła więc pora na drzwi, które stanowią wizytówkę naszego domu. Piękne wykończenie musi współgrać z doskonałą konstrukcją, zapewniającą najwyższe parametry izolacji. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe drzwi zawierają m. in. dodatkowe wkłady termiczne wewnątrz profili, przekładki bimetaliczne w profilach, czy termiczne przekładki poliamidowe w progu. Wszystko po to, aby każdy element składowy konstrukcji spełniał najlepsze parametry cieplne. Dostępne wzory wypełnień korespondują z aktualnymi trendami wzorniczymi i z pewnością trafią w preferencje estetyczne wszystkich grup klientów.

Brama garażowa

Ostatnim krokiem jest wybór bramy garażowej. Obecnie garaż jest z reguły integralną częścią domu. Przyczyna jest prosta – wygoda. Takie podejście nie kłóci się z izolacją cieplną, jeśli zastosujemy ciepłą bramę segmentową, która jest wypełniona pianką poliuretanową o grubości 60 mm, stanowiącą doskonały izolator. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelnienie dolnego panela.

reklama informator budownictwa_grafiki-01

Możliwość zakupu kompletu stolarki od jednego producenta niesie za sobą szereg korzyści m. in. zachowanie pełnej spójności kolorystycznej poszczególnych elementów, fachowe doradztwo na każdym etapie ścieżki zakupowej, jednolitą opiekę gwarancyjno-serwisową oraz montaż w jednym terminie, co w efekcie wpływa na skrócenie procesu budowy wymarzonego domu.

 

Sieć profesjonalnych salonów sprzedaży KRISPOL- jesteś we właściwym miejscu


Profesjonalna sieć sprzedaży to wyjątkowe miejsce, w którym możesz porozmawiać z ekspertami w swojej dziedzinie. Pomagają oni klientom bezstresowo przejść przez trudny proces inwestycyjny w zakresie zakupu stolarki okienno-drzwiowej i bram garażowych. Co ważne przed podjęciem decyzji o zakupie, masz szansę dotknąć i przetestować produkty. To wszystko sprawia, że skomplikowane rzeczy stają się proste.

 

CTA_button

 

Zobacz jakie rozwiązania wybrał Mistrz Obrońców Łukasz Piszczek.

tczupryniak

Tomasz Czupryniak
Product Manager

Ekspert z zakresu stolarki PVC