KRISPOL ACTIVE TEAM NA STARCIE WINGS FOR LIFE WORLD RUN

KRISPOL ACTIVE TEAM NA STARCIE WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Troje pracowników z firmy KRISPOL wzięło udział w globalnym biegu Wings for Life World Run. Polska edycja odbyła się 6 maja w Poznaniu o godzinie 13. Impreza ma charakter charytatywny – 100% wpłat z rejestracji zawodników przeznaczonych jest na badania nad rdzeniem kręgowym. Unikatowy charakter imprezy polega na tym, że uczestnicy nie biegną określonego z góry dystansu, ale kończą bieg wówczas, gdy wyprzedzi ich samochód-meta. Zwycięzcą biegu jest osoba, której uda się pokonać największą liczbę kilometrów, zanim zostanie złapana przez Samochód Pościgowy. W polskiej edycji za kierownicą auta usiadł sam Adam Małysz. Bieg startuje dokładanie o tej samej godzinie, w kilkudziesięciu lokalizacjach na świecie.

Pracownicy KRISPOL pokonali łącznie prawie 50 km. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w samym biegu liczyła się dobra zabawa i szczytny cel, który jej przyświecał, a nie sam wynik.

Start w zawodach odbył się w ramach działalności firmowej drużyny sportowej KRISPOL Active Team, trenującej pod okiem Tomasza Szymkowiakadziesięciokrotnego mistrza Polski i Olimpijczyka, specjalizującego się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Chętne osoby spotykają się raz w tygodniu na wrzesińskim stadionie i trenują według indywidualnego planu. Wsparcie pracowników w realizacji ich biegowej pasji jest kolejnym dowodem na to, że sport jest zaszyty w DNA marki KRISPOL.

 

Kolaż Wings for Life news na stronę