# Bramy

19.04.24

Jak montować bramę i co warto wiedzieć o systemie ciepłego montażu?

W Polsce rośnie świadomość wśród inwestorów, którzy coraz rzadziej rozważają samodzielny montaż stolarki, w tym bram. Dlaczego tak ważne by ten etap prac wykonali fachowcy?

Prawidłowo wykonany montaż jest równie ważny, co dobrej jakości produkt i tylko wówczas inwestor ma gwarancję prawidłowej, bezawaryjnej pracy swojej bramy w przyszłości, a także, co równie istotne, zachowania prawa do gwarancji.

Co to jest ciepły montaż bramy?

Szczelny montaż okna jest już standardem, natomiast marka KRISPOL idzie o krok dalej i proponuje budującym system ciepłego montażu bramy, innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane przez specjalistów z firmy, które zostało zgłoszone do opatentowania.

Standardowy montaż to bezpośrednie przytwierdzenie prowadnic do muru, nowe rozwiązanie polega na zdystansowaniu kątownika pionowego od ściany.

Specjalna przekładka jest przygotowana pod montaż do kątownika pionowego, ma gniazdo pod dodatkową uszczelkę oraz rowki pod klej do ocieplenia.

Dwie uszczelki pozwalają lepiej doszczelnić połączenie, zmniejszając mostki termiczne w tym połączeniu.

Korzyści dla budującego

Przede wszystkim warto wyjaśnić, co w praktyce daje taki właśnie sposób montażu inwestorowi. Zastosowany twardy styropian EPS pozwala na zwiększenie izolacji dla węzła o około 30%, co daje około 20% lepszą izolację cieplną całej bramy (w zależności od gabarytów).

Zobacz, jak zmienią się parametry Twojej bramy:

  • Brama z panelem 40 mm
    Standardowy montaż U=1,09 [W/m2K]
    System ciepłego montażu bramy U=0,89 [W/m2K]
  • Brama z panelem 60 mm
    Standardowy montaż U=0,9 [W/m2K]
    System ciepłego montażu bramy U=0,77 [W/m2K]*

*wyliczenia dotyczą bramy o wymiarze 5000×2250

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.