Jak ocieplić drzwi wejściowe metalowe?

To, jak ocieplić drzwi wejściowe metalowe, zależy przede wszystkim od ich konstrukcji. Skrzydła stalowe bardzo często składają się z dwóch arkuszy blachy przymocowanej do prostej ramy. Zapewnienie dobrej izolacji jest w tym przypadku dość trudne.

Można jednak osiągnąć bardzo dobre wartości współczynnika przenikania ciepła, jeśli oprócz wypełnienia wewnątrz skrzydła zastosuje się dodatkową izolację w postaci płyt drewnopodobnych, które mocuje się do ramy razem z arkuszami blachy. W tak skonstruowanych stalowych drzwiach wystarczy umieścić piankę poliuretanową. Pozwoli to obniżyć współczynnik przepuszczalności ciepła nawet do U=0,6 m2K. Oznacza to, że wybierając wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe (wykonane najczęściej ze stali), możemy zapewnić sobie jednocześnie doskonały poziom izolacji akustycznej i termicznej.

Aby dobrze ocieplić metalowe drzwi wejściowe wykonane z aluminium, np. drzwi zewnętrzne nakładkowe, trzeba pamiętać nie tylko o ich skrzydle. Bardzo ważne w tym przypadku jest wypełnienie ościeżnicy grubą warstwą materiału izolacyjnego – minimum kilkucentymetrową. Również w tym przypadku dobre wyniki pozwala osiągnąć pianka poliuretanowa – współczynnik przenikania ciepła może w tym przypadku wynieść około 1,3 m2K.

Zapisz się na nasz newsletter

To najprostszy sposób by być na bieżąco z promocjami.