NAPĘDY DO BRAM I ROLET – KOMFORT, KTÓRY SIĘ OPŁACA

zimowa-ulga-cenowa-automatyka-starcus

[Promocja dostępna w całej sieci sprzedaży KRISPOL]

NAPĘDY DO BRAM I ROLET – KOMFORT, KTÓRY SIĘ OPŁACA

Obecnie brama garażowa i rolety wyposażone w automatykę to niemal standard. To jednorazowy wydatek, a raczej inwestycja, która procentuje wygodą użytkowania na co dzień. Aby dostać się do garażu nie musimy wysiadać z samochodu, co jest szczególnie komfortowe w zimowych miesiącach i w deszczowe dni. Otwieranie i zamykanie bramy garażowej odbywa się wtedy za pomocą pilota. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zarządzanie bramą za pośrednictwem smartfona, z którym obecnie się nie rozstajemy. To idealna propozycja dla tych, którym zdarza się zapomnieć pilota.

Napęd do bramy garażowej jest urządzeniem podwieszonym pod sufitem garażu. Automat najlepiej zainstalować wraz z bramą. Takie rozwiązanie ułatwia także dobór odpowiedniego zestawu automatyki. Można go również uzupełnić o dodatkowe akcesoria, które podniosą bezpieczeństwo użytkowania. Takim praktycznym akcesorium są fotokomórki, które zatrzymują pancerz bramy, gdy w świetle fotokomórki pojawi się przeszkoda.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze automatyki?

Przede wszystkim automatyka powinna odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom. Jeśli nie mamy szczególnych wymagań, to zaspokoją je już bardzo proste modele. Jeśli jednak zależy nam np. na integracji napędu z innymi systemami takimi jak alarm, czy system domu inteligentnego, to musimy się dowiedzieć, czy dany model posiada taką możliwość. Z kolei, gdy oczekujemy cichej pracy napędu, to powinniśmy wybierać ten z wózkiem jezdnym poruszanym za pomocą paska. Bardzo ważna jest także dostępność części zamiennych, wsparcie serwisowe w przypadku usterki, czy oferta dostępnych dodatków (m.in. piloty, klawiatura kodowa, fotokomórki). Musimy także zastanowić się, czy chcemy zintegrować napęd z innym urządzeniem, np. bramą wjazdową.

STARCUS – bezpieczeństwo i wygoda w atrakcyjnej cenie

W ofercie KRISPOL znajdziemy wysokiej jakości napędy STARCUS. Ich atutem jest m.in. łatwość programowania, co przekłada się na szybszy i łatwiejszy montaż. Poza tym centrala napędu posiada zintegrowane oświetlenie LED. Do pozostałych cech należą m.in. płynną regulację siły nacisku, blokadę przypadkowego otwarcia bramy, funkcję automatycznego zamknięcia, czy możliwość podłączenia fotokomórek. Moc danego modelu uzależniona jest od gabarytów bramy i typu prowadzenia. Sterowanie bramą garażową może odbywać się za pośrednictwem pilota lub aplikacji instalowanej na urządzenia mobilne (dodatkowo można zamówić KRISPOL Easy Access pozwalający na zamykanie i otwieranie bramy smartfonem lub tabletem). Najbardziej tradycyjną metodą sterowania bramą garażową, wjazdową, czy furtką jest nadal pilot. Ten dołączony do STARCUSA został zaprojektowany tak, aby jego kształt był estetyczny i ergonomiczny.

Tylko do końca roku przy zakupie segmentowej bramy garażowej VENTE, automatyka STARCUS jest dostępna już od 399 zł netto.

naped starcus

Znajdź punkt sprzedaży1

Automatyka do rolet

Rolety zewnętrzne to obecnie bardzo popularny rodzaj osłony okien. Zapewniają nie tylko prywatność domownikom, ale także przynoszą korzyści latem (pomagają utrzymać komfortowa temperaturę w pomieszczeniach) i zimą (poprzez zapewnienie izolacji termicznej, pozwalają ograniczyć rachunki za ogrzewanie). Podobnie jak w przypadku bramy garażowej, rolety automatyczne powoli stają się standardem. Silniki do rolet zewnętrznych są umieszczane wewnątrz stalowego wału nawojowego, na który zwijane jest pancerz podczas podnoszenia rolety. Napędy różnią się m.in. mocą, która zależy od wymiarów i ciężaru rolety, sposobem sterowania, a także metodą ustawiania tzw. położeń krańcowych rolety (miejsc, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest w pełni podniesiona lub opuszczona). Przy wyborze silników do rolet warto zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w tzw. funkcję detekcji. Zatrzymuje ona silnik rolety natychmiast po wykryciu zwiększonego oporu. Chroni to silnik przed przeciążeniem i zabezpiecza roletę przed uszkodzeniem np. przy przymarznięciu pancerza.

Tylko do końca roku przy zakupie rolet zewnętrznych KALIMA automatyka roletowa STARCUS z mechaniczną krańcówką jest dostępna w cenie od 109 zł netto.

silnik do rolet starcus

Znajdź punkt sprzedaży1